Stanley Kubricko „Napoleonas“ gali pasirodyti televizijoje

Stanley Kubricko „Napoleonas“ gali pasirodyti televizijoje

Vienas iš žinomiausių nenufilmuotų filmų ir vėl gavo progą atkeliauti pas žiūrovą. Legendiniam režisieriaus Stanley Kubricko svajonių projektui „Napoleonas“ (angl. „Napoleon“), kurį dar prieš tris metus kanalui HBO planavo įgyvendinti  Stevenas Spielbergas, duotas antras kvėpavimas. Kaip praneša portalas „The Hollywood Reporter“, dešimties serijų mini-serialą pasiryžęs sukurti „Tikrojo detektyvo“ (angl. „True Detective“) režisierius Cary Fukunaga.

Kultinės „2001: Kominės Odisėjos“ kūrėjas Stanley Kubrickas dar 1960-aisiais metais norėjo įgyvendinti savo svajonę ir sukurti istorinį filmą apie prancūzų vadą Napoleoną, tačiau nei viena kino studija nesutiko finansuoti projekto dėl jo neregėtai didelio biudžeto. Kubrickas per tuos metus kruopščiai išstudijavo visą prancūzų imperatoriaus biografiją, rado tinkamas filmavimui vietoves, kuriose norėjo atkurti istorinius įvykius ir mūšius, o taip pat buvo pasiryžęs nusamdyti apie 40 tūkstančių karių, bet galiausiai jam buvo duotas neigiamas atsakymas. Režisierius ir toliau svajojo apie šį filmą, ir eidamas pas įvairiausių studijų bosus sakė, jog tai būtų geriausias visų laikų filmas.

2013 metais apie „Napoleoną“ prašneko Stevenas Spielbergas, kuris jau turėjo reikalų su kitu nerealizuotu S. Kubricko filmu „Įspėjantis pranešimas“ (angl. „Minority Report“). Režisierius pasiūlė kanalui „HBO“ ekranizuoti „Napoleoną“ ir kaip režisierių rekomendavo „Didžiojo Getsbio“ (angl. „The Great Gatsby“) kūrėją Bazą Luhrmanną.

Prieš kelias dienas Anglijos DeMonforto Universitete įvykusioje S. Kubricko retrospektyvoje  buvo pranešta, kad projektas bus įgyvendintas, o jo trukmė sieks šešias valandas. Režisieriumi paskelbtas pirmojo „Tikrojo detektyvo“ kūrėjas C. Fukunaga, o scenarijų parašys Davidas Lelandas.

Paskutiniu C. Fukunaga projektu tapo kanalui „Netflix“ sukurta drama „Jokios šalies žvėrys“ (angl. „Beasts of No Nation“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles