Smurto viražai filme „Aš esu Tonia“

Smurto viražai filme „Aš esu Tonia“

Atidžiai sekantys kino naujienas turbūt jau girdėjo apie greitai Lietuvos kino teatruose pasirodysiantį filmą „Aš esu Tonya“ („I, Tonya“, rež. Craig Gillespie). Filmą, pasakojantį tikrą amerikietės ledo čiuožėjos Tonyos Harding kelią pergalių link, grįstą ne tik sunkiu darbu, valdingos motinos spaudimu, bet ir… smurtu.

JAV televizijos ir radijo transliuotojas ABC išleido specialią dviejų valandų trukmės dokumentinę laidą „Tiesa ir melas: Tonyos Harding istorija“ („Truth and Lies: The Tonya Harding Story“), kurioje savo poziciją išsakė ir motina, LaVona „Sandy“ Golden,  kaltinama kasdieniu smurtu ir net peilio metimu į dukterį: „Aš nesmurtavau nei prieš vieną savo vaiką“.

Šioje laidoje T. Harding tikina, kad prieš ją smurtaujama buvo mažiausiai šešis kartus per savaitę, o kartą, pasiruošimo laikotarpiu prieš 1991 m. Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatą, net buvo mestas peilis į ją. „Nemanau, kad buvo nors viena diena savaitėje, kai nebuvau mušama“.

L. Golden, žinoma, prieštarauja: „Nesmurtavau prieš savo vaikus. Sudaviau? Taip. Žinoma, teigiamai, parodant, kas yra teisinga nuo neteisingo. Kartą sudaviau dukrai plaukų šepečiu, bet niekada nemečiau peilio. Kodėl turėčiau į ką nors mesti peilį? Tonya melavo tiek daug kartų, kad jau pati nebeatskiria, kas tiesa, o kas prasimanymas“.

Ši peilio scena yra panaudota ir filme, kuris yra pasakojamas pirmuoju, Tonyos (aktorė Margot Robbie) asmeniu. Tačiau ir filme L. Golden bei jos buvęs vyras, Jeff Gillooly (aktorius Sebastian Stan) pasakoja skirtingas šį įvykį ir Tonyos tiesą paneigiančias versijas, ją paverdami nepatikima istorijos pasakotoja.

Lyg kaltinimų būtų maža, Tonya atskleidžia dar vieną: jai būnant 11 metų amžiaus, motina paruošdavo termosą kavos, kuris rytais, tarp 4:30 iki 8:00, kuomet reikėdavo važiuoti į mokyklą, turėdavo būti išgertas. Tačiau viena detalė: kavos termose tebūdavo pusė viso kieko, kita pusė – brendis. „Kartais į kavą įpildavau šiek tiek brendžio, man patinka jo suteikiamas skonis. Nuo tokio paskaninimo apgirsti neįmanoma. Atsiprašau, jei nuvyliau“, – atsako motina.

Abi sutaria, kad L. Golden tikrai dirbo trijuose darbuose, kad turėtų pinigų Tonyos čiuožimo pamokoms sumokėti. Tačiau filme L. Golden, visgi, yra piešiama kaip manipuliuotoja, motina, nenorėjusi praleisti laiko tiesiog su dukra nuo tada, kai aptiko jos talentą čiuožimui. Šią valdingos moters vaidmenį filme atlikusi Allison Janney, prieš keletą dienų jau gavo Auksinį Gaublį geriausios antraplanės aktorės kategorijoje.

Tikras istorijas mėgstantiems, filmas, jau susižėręs 23 įvairiausius apdovanojimus, narpliojantis talento ir despotiškos aplinkos ryšį, Lietuvos kino teatruose startuoja sausio 26 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles