Robertas Redfordas: noriu matyti daugiau moterų, kuriančių filmus

Robertas Redfordas: noriu matyti daugiau moterų, kuriančių filmus

Oskaro laureatas Robertas Redfordas, besiruošiantis pristatyti savo filmą Snadanso Londono festivalyje, pareiškė norįs padėti moterims režisierėms „išeiti į priekį“. Be to, jis tiki, kad kinas vis dar lenkia televiziją.

Amerikiečių aktorius ir režisierius užsienio spaudai kalbėjo, kad yra nusiteikęs „optimistiškai“ dėl ateities nepriklausomų kino kūrėjų, kuriems tenka konkuruoti su kompiuterinėmis programomis kuriamais Holivudo filmais ir galimybe žiūrėti filmus internetu, kurią teikia tokios kompanijos kaip „Netflix“ ar „Amazon“.

Taip pat R. Redfordas atkreipė dėmesį į iki šiol kino pramonėje itin aštriai jaučiamą lyčių nelygybę. „Filmuose visada buvo jaučiamas mažumų atstovų ir moterų trūkumas. Kalbant apie įvairovę – akivaizdu, kad lygybės nėra. Keletas moterų dalyvavo mūsų kūrybinėse dirbtuvėse Sandanse Londone“, kalbėjo jis.

„Pastebime lėtus pokyčius ir aš esu nusiteikęs optimistiškai. Manau, ilgainiui sulauksime daugiau moterų kino kūrėjų, kurios išsiverš į priekį. Taip ir turėtų būti, kadangi moterys visuomenėje vaidina didesnį vaidmenį“, savo įžvalgomis dalijos R. Redfordas.

Kino festivalis Sandansas Londone, kuris vyks birželio 2-5 dienomis, šiemet pirmą kartą bus rengiamas „Picturehouse Central“ Trocadero. R. Redfordo nuomone, mažesnė, speciali erdvė yra geriau nei „O2 Arena“, kur renginys vyko iki šiol.

Jis pridėjo, kad „labai gerbia“ televiziją ir kino kūrėjams teks priimti iššūkį ir prisitaikyti prie besikeičiančių technologijų ir žiūrovų įpročių. „Vertinant iš aktoriaus perspektyvos, televizijoje yra tikrai daug privalumų, pradedant didesniu užmokesčiu, baigiant trumpesniais filmavimo terminais“.

„Viskas, ką galiu daryti, tai tik tikėtis. Man labiau patiktų filmus žiūrėt taip, kaip jie turėtų būti žiūrimi, ne toje miniatiūrinėje erdvėje tarp rankų. Filmo žiūrėjimas – tai kartu ateiti į tamsią erdvę, kuri beveik sukelia sakralumo įspūdį. Dabar mes filmus žiūrime savo mobiliuosiuose telefonuose. Atrodo, kad kažko netekome“, apgailestavo R. Redfordas.

„Aš nesu nusiteikę prieš technologijas, bet yra dvi medalio pusės. Tai gali padėti platinant filmus, kas vis dar yra didelė problema kino kūrėjams. Tačiau tamsioji pusė pasireiškia tuo, jog kyla grėsmė tapti priklausomiems nuo technologijų. Holivudas taip susikoncentravęs į aukštąsias technologijas, kad pati istorija praktiškai išnyksta. Aš esu visomis keturiomis už istorijų pasakojimą. O Sandansas visada būtent į tai ir kreipė dėmesį – į nestandartines, naujas istorijas, padedančias išsaugoti nepriklausomybę“.

Sandanse Londone bus pristatytos 11 Didžiosios Britanijos ir tarptautinių kino kūrėjų premjerų, įskaitant ir „Talula“ (angl. „Tallulah“), kurioje vaidina Ellen Page, bei dokumentinį filmą apie garbę praradusį JAV kongresmeną Anthony Weinerį – šis filmas sausį jau laimėjo Didįjį žiuri prizą motininiame Sandanso festivalyje Jutoje. Žiūrovų taip pat laukia 15 specialiai atrinktų trumpametražis filmų. Įvairovė kine bus viena iš diskusijos temų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles