Auksinė palmės šakelė britui Kenui Loachui už filmą „Aš, Danielis Bleikas“ (angl. „I, Daniel Blake“), Didysis žiuri prizas kanadiečiui Xavierui Dolanui už juostą „Tiesiog pasaulio pabaiga“ (pranc. „Juste la fin du monde“)… Tačiau iki tol kritikų spaudoje dažniausiai linksniuoti favoritai žiuri liko nepastebėti ir neįvertinti.
Paskelbus 69-ojo Kanų kino festivalio pagrindinės konkursinės programos laureatus, paaiškėjo, kad nugalėtojų sąrašas kaip diena ir naktis skiriasi nuo kino kritikų prognozių ir vertinimų. Ryškūs kritikų favoritai buvo olando Paulo Verhoeveno „Ji“ (pranc. „Elle“), ispano Pedro Almodovaro „Chulieta“ (isp. „Julieta“), ir ypač vokietės Maren Ade „Tonis Erdmanas“ (vok. „Toni Erdmann“). Tačiau nepaisant to, kad būtent šie filmai puse lūpų buvo įvardijami kaip pagrindiniai pretendentai į apdovanojimus, tarptautinė žiuri, vadovaujama australų režisieriaus George‘o Millerio, Auksinę palmės šakelę nusprendė skirti naujausiam K. Loacho darbui „Aš, Danielis Bleikas“. Šiaip šis filmas buvo sutiktas ir įvertintas gana palankiai. Tačiau toli gražu ne taip palankiai kaip aukščiau minėti filmai. Kitaip tariant, niekas, ko gero, nekritikuotų tokio žiuri pasirinkimo, jei šiemetinėje konkursinėje programoje nebūtų buvę stipresnių filmų.
Tad kaip ir reikėjo tikėti, kai tik buvo paskelbtas žiuri sprendimas, spaudos atstovai pradėjo garsiai reikšti savo nepasitenkinimą – iš pradžių socialiniuose tinkluose, o vėliau ir oficialiose žiniasklaidos priemonėse, pavadindami šiuos apdovanojimus „nuviliančiais“. Prancūzų spauda negailėjo tokių epitetų kaip: „Absurdiška palmės šakelė silpnajam Kenui Loachui“ („Les Inrocks“), „Trūksta didžiosios dalies stipriausių festivalio emocijų“ („Liberaton“), o „Figaro“ apraudojo vieną ryškiausių favoritų „Tonį Erdmaną“, taip ir likusį be apdovanojimų: „Eilinį kartą festivalis praleido progą Auksine palmės šakele apdovanoti moterį, taip palikdamas vienintelę režisierę Jane Campion, iki šiol pelniusią šį apdovanojimą“.