RENGINYS: Išskirtinis „Pjūklo keteros“ seansas ir pažintis su karo medikais

Lapkričio 3 d. 19 val., Vilniuje įsikūrusiame kino teatre „Multikino“ vyks išskirtinė filmo „Pjūklo ketera“ premjera, kurioje kiekvienas dalyvis turės galimybę ne tik išvysti filmą, bet ir akis į akį pabendrauti su kariais. O jei tiksliau, su kariais, kurie gelbsti kitų karių gyvybes mūšio lauke – karo medikais.

Tęsdami tradiciją, portalas „Buvau kine“ ir kino teatras „Multikino“ organizuoja specialų seansas visiems, norintiems susipažinti su Lietuvos kariuomene ir atskiromis jos rūšimis. Šįkart renginio dalyviai galės pabendrauti su Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariais, susipažinti su jų darbo specifika, ekipuote. Galbūt dažnai turime galimybę susipažinti su kitų pajėgų kariais, tačiau karo medikai yra rečiau matomi, nors be galo svarbūs bet kurioje kariuomenėje.

Prie renginio taip pat prisidės ir Santariškių Klinikų kraujo centras. Jau nuo pat ryto, 11 valandos, visi prekybos centre „Ozas“ besilankantys žmonės bus kviečiami apsilankyti šalia „Multikino“ įrengtame kraujo davimo punkte ir duoti kraujo. Taip kiekvienas galės prisidėti prie gelbėjimo tų, kuriems kraujo labai reikia. Galima net teigti, kad kiekvienas žmogus atliks simbolinį mediko vaidmenį gydomųjų gyvenime!

Anksčiau organizuotuose bendruose renginiuose „Buvau kine“ ir „Multikino“ kvietė žiūrovus susipažinti su Lietuvos ir JAV kariais, taikliaisiais šauliais ir laivų apsaugos grupės kariais, saugojusiais laivą operacijoje „ATALANTA“ prie Somalio krantų. Na, o šįkart visi žiūrovai bus kviečiami stebėti neeilinį Melo Gibsono režisuotą pasakojimą „Pjūklo ketera“.

„Pjūklo keteros“ veiksmas vyks Antrojo pasaulinio karo metu. JAV armijos medikas Desmondas Dosas tikėjo karo būtinybe, tačiau nenorėjo pats žudyti ir į mūšį stojo beginklis. Jis tapo pirmuoju kariu istorijoje, dėl pacifistinių įsitikinimų atsisakiusiu į rankas paimti ginklą. Net ir mirtinas pavojus kovos lauke neprivertė jo išsižadėti savo pažiūrų ir įsitikinimų.

Kruviname Okinavos mūšyje beginklis Dosas, nuolat apšaudomas priešų ugnies, iš mūšio lauko išnešė 75 sužeistus amerikiečių karius ir suteikė medicininę pagalbą daugybei kitų. Kelis kartus kliudytas snaiperių ir netgi sužeistas granatos sprogimo, Dosas išgyveno Okinavos pragarą ir tapo pirmuoju pacifistu istorijoje, apdovanotu Kongreso Garbės medaliu.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles