Quentinas Tarantino kaltina Stepheną Kingą plagiatu

Quentinas Tarantino kaltina Stepheną Kingą plagiatu

Kino teatrų salėse visai neseniai pradėtas rodyti siaubo filmas „Tas 2“ (angl. „It 2“) – Stepheno Kingo romano ekranizacija, o maždaug prieš mėnesį siaubo karaliumi tituluojamas S. Kingas gynė Quentino Tarantino „Vieną kartą Holivude“ (angl. „Once Upon a Time… in Hollywood“) kontroversišką pabaigą. Šiek tiek keista, kadangi analogiškos empatijos ar solidarumo iš šio režisieriaus rašytojas nėra sulaukęs. Q. Tarantino nepasibodėjo tiesiai šviesiai apkaltinti S. Kingą plagiatu.

Eli Rotho sukurtame dokumentiniame filme „Siaubo istorija“ (angl. „History of Horror“), kurį amerikiečių televizija „ACM“ rodė pernai per Heloviną, „Nužudyti Bilą“ (angl. „Kill Bill“) režisierius kalbėjo apie pirmąją „To“ dalį. Anot beveik dvi valandas kalbinto Q. Tarantino, pats naujasis perdirbinys yra „tik ok“. Toliau režisierius, pats atvirai prisipažįstantis vagiąs iš visų kada nors išleistų filmų, pareiškė, kad S. Kingas, kurdamas šiurpiojo klouno Penivaiso personažą, jį tiesiog nukopijavęs nuo kito siaubo klasikos veikėjo – Fredžio Kriugerio iš Weso Craveno filmo „Košmaras Guobų gatvėje“ (angl. „A Nightmare on Elm Street“).

Ar toks kaltinimas pagrįstas? „Košmaras Guobų gatvėje“ pasirodė 1984 m., o S. Kingas savo romaną „Tas“ išleido 1986 m. Tačiau rašytojas ne kartą yra įvairiems šaltiniams paaiškinęs, kad jau buvo pradėjęs rašyti „Tą“, kai W. Craveno filmas pasiekė kino ekranus. Kita vertus, Q. Tarantino nėra skaitęs šios S. Kingo knygos.

Tačiau vis tik neįmanoma nuneigti fakto, kad šie du personažai turi nemažai panašumų. Jie abu pasirodo vaikams, pasižymi keistu humoro jausmu ir gąsdindami savo aukas keičia savo pavidalą. Turėdamas domėje minėtų baisuoklių panašumus ir būdamas didesnis Fredžio Kriugerio, o ne Penivaiso gerbėjas, antrosios „To“ dalies režisierius Andy Muschietti šio filmo pabaigoje paliko aiškią užuominą apie Guobų gatvėje siautėjusį siaubūną. Filmo pabaigoje, plano šone matome Derio kino teatre afišuojamą penktosios dalies „Košmaras Guobų gatvėje 5: sapnų vaikas“ (angl. „A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child“, 1989 m.) plakatą.

„Nesistengiau specialiai susieti Penivaiso su Fredžiu Kriugeriu. Tai du visiškai skirtingi siaubūnai, net jei ir pasižymi panašiu humoro jausmu, o „Košmaras Guobų gatvėje“ yra vienas iš mano mėgstamiausių filmų. Tačiau tikroji priežastis, dėl ko čia galime pastebėti penktosios „Košmaro Guobų gatvėje“ dalies plakatą, yra tai, kad filmas kino salėse pasirodė 1989 m. kaip tik tuo metu, kai plėtojasi „To 2“ įvykiai. Kita priežastis – tai taip pat „New Line“ filmas, kaip ir mūsiškis“, kalbėjo antrosios „To“ dalies režisierius A. Muschietti.

Prieš pasirodant pirmajam filmui „Tas“, A. Muschietti „Aint it Cool News“ atskleidė, kad turėjo idėją vienam akimirksniui transformuoti Penivaisą į Fredį Kriugerį, tačiau jam nepavyko: „Galiausiai išsigandau, kad žiūrovai to nesupras“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles