Per plauką išgyvenusi kaskadininkė Olivia Jackson kaltina „Absoliutaus blogio“ prodiuserius dėl filmavimo metu įvykusios tragedijos

Per plauką išgyvenusi kaskadininkė Olivia Jackson kaltina „Absoliutaus blogio“ prodiuserius dėl filmavimo metu įvykusios tragedijos

2015-ais metais „Absoliutaus blogio“ (angl. „Resident Evil“) filmų seriją užbaigęs filmas buvo pažymėtas tragedija, kai pagrindinės aktorės Mill‘os Jovovich kaskadininkė Olivia Jackson buvo mirtinai sužalota atlikdama pavojingą triuką ir per plauką išgyveno. Praėjus keliems metams po įvykio, ji siunčia filmų serijos prodiuserius į teismą už kontrakto pažeidimą. Kaskadininkė kaltina filmo kūrybinę komandą bei režisierių už nereikalingai pavojingas filmavimo sąlygas bei draudimo išmokos panaikinimą.

Pasak jos pasakojimo, lemtingą 2015-ųjų metų dieną ji turėjo filmuotis kovos scenoje, bet paskutinę minutę buvo paprašyta atlikti sudėtingą triuką su motociklu, per prastas oro sąlygas. Olivia turėjo važiuoti į krane įmontuotą kamerą, kuri paskutinę sekundę turėjo būti patraukta iš kelio. Tačiau operatorius nespėjo to padaryti laiku ir kaskadininkė visu greičiu įsirėžė į aparatūrą. Ji patyrė siaubingus sužalojimus veidui bei stuburui, kairė ranka turėjo būti amputuota. Olivija buvo panardinta į medicininę komą, kol daktarai atliko gyvybę palaikančias operacijas.

Paskutinis „Absoliutaus blogio“ filmas uždirbo virš 300 milijonų, o visos filmų serijos uždarbis yra 1.2 milijardo dolerių. Tuo tarpu Olivia už savo sužalojimus gavo tik 33 tūkstančius dolerių, ko tikrai neužtenka padengti patirtą žalą. Kai kaskadininkė gulėjo komoje, jos vyras buvo užtikrintas, jog medicinos sąskaitos bus apmokėtos, tačiau tai neįvyko ir tik vėliau pora sužinojo, kad draudimas į sutartį nebuvo įtrauktas. Pasak jų, jei šie faktai būtų buvę žinomi iš anksto, Olivia būtų atsisakiusi pasiūlymo arba bent jau pasirūpinusi draudimu pati, nes ji vėliau turėjo dirbti prie „Nuostabiosios moters“ (angl. „Wonder Woman“). Dabar, dėl patirtų sužalojimų, ji nebegali dirbti kaip kaskadininkė.

Olivia peikė prodiuserius už tai, kad finansinis pelnas buvo vertinami labiau nei komandos saugumas. Savo skunde ji primena apie dar vieną nutikimą, kuomet filmavimo metu žuvo kitas komandos narys Ricardo Cornelius, kai ant jo nukrito netinkamai pritvirtinta mašina. Negana to, šešiolika statistų buvo sužaloti filmuojant praeitą dalį. Deja, panašios situacijos Holivude pasitaiko per dažnai. Sunkiais kaskadininkų sužalojimais ar netgi mirtimis jau yra pažymėti tokie populiarūs projektai kaip „Vaikštantys numirėliai“ (angl. ‚The Walking Dead“), „Greiti ir įsiutę 9“ (angl. „Fast and Furious 9“) bei „Deadpool 2“.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Absoliutus gėris / 2019 rugsėjo 18

    „Olivia Jackson buvo mirtinai sužalota atlikdama pavojingą triuką ir per plauką išgyveno“ – tai išeina, kad jinai atgimė kaip zombis. Ar kaip čia?