Po 35 metų kino teatrų draudimo Saudo Arabijoje pirma rodoma juosta – „Emodži filmas“

Po 35 metų kino teatrų draudimo Saudo Arabijoje pirma rodoma juosta – „Emodži filmas“

Saudo Arabijoje kino teatrai buvo uždrausti virš 35 metų, dėl augančio politinio spaudimo iš konservatyvių islamistų, kad nebūtų maišomi vyrai su moterimis ir kad filmai nemokytų jaunų žmonių užsienio tradicijų. Dabar laikai gerokai pasikeitė, Saudo Arabijos princas Mohamedas Bin Salmanas atšaukė kino teatrų draudimą visoje šalyje ir leido parodyti pirmą Vakarų filmą kino teatre, kurį žmonės paruošė per dvi savaites.

Juo tapo „Emodži filmas“ (angl. „The Emoji Movie“), kuris buvo vienas prasčiausiai įvertintų filmų, išleistų 2017 metais, tačiau tai netrukdė jam užsidirbti 217 milijonų JAV dolerių, kai jo biudžetas buvo tik 50 milijonų. Saudo Arabijos kino teatrai iš pradžių planuoja rodyti tik animacinius filmus, tačiau paskelbė planus pastatyti 300 kino teatrų su 2000 kino salių iki 2030 metų. Tai dar nereiškia, kad su cenzūra filmams Saudo Arabijoje jau viskas baigta, nes nors kino teatrai rodys visus didžiuosius vakarietiškus filmus, jie visi bus tvarkomi ir prižiūrimi, kad neįžeistų šalies konservatyvios kultūros ir tradicijų.

Kino teatrų draudimo atšaukimas Saudo Arabijoje priimtas tuo pačiu metu kaip ir moterims suteiktos  teisės vairuoti ir žiūrėti futbolo varžybas gyvai futbolo stadionuose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles