Pirmajame romantinio filmo „Širdys“ anonse – širdis virpinanti meilė

Besibaigiant rudeniui, jau lapkričio 23 dieną, į Lietuvos kino teatrus žengs šiltas ir romantiškas pasakojimas apie jaunimo meilę. Režisieriaus Justino Krisiūno filme „Širdys“ žiūrovai galės išvysti ne tik meilę, tikrą draugystę, jaunystės džiaugsmus ar išgyvenimus, bet ir dramatiškas, veiksmo ir įtampos kupinas scenas, kurios neleis nuobodžiauti salėje.

Filmas žiūrovus perkels į pirmuosius Nepriklausomybės metus, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o. Į paauglių širdies ligų sanatoriją patenka bėgikas Saulius, netikėtai susmukęs distancijos pabaigoje. Jau pačią pirmąją dieną jam į akį krinta sanatorijos senbuvė, donoro širdies laukianti Milda. Lengvas susižavėjimas palaipsniui perauga į tikrą pirmąją meilę. Tik ar gali net stipriausia meilė nugalėti mirtį? Ką darys dygus ir pasišiaušęs paauglys, susidūręs su, rodos, nulemtu likimu?

„Širdžių“ režisierius į aktorių atranką pažiūrėjo kiek kitaip ir nusprendė jaunuosius aktorius surinkti iš bendrų draugų rato – pasirinko visą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aktorių kursą. „Norėjau, kad kiekvienas aktorius jau pažinotų vienas kitą ir taip kino ekranuose būtų jaučiama tikra draugystė. Tikiuosi, mums būtent tai ir pavyko. Tikra draugystė, tikri jausmai, o kartu praleisti du filmavimo mėnesiai dar labiau visus suartino“, – teigia Justinas Krisiūnas. Režisieriaus teigimu, šis sprendimas filme sukūrė žodžiais sunkiai nusakomą atmosferą.

Toks atsidavimas filmui, noras sukurti jautrų ir gražų filmą įtikino ir vieną pagrindinių suaugusiųjų vaidmenų atlikusį Rolandą Kazlą. „Į susitikimą su režisieriumi ėjau su tvirtu „ne“. Tačiau perskaitęs scenarijų ir pabendravęs su Justinu supratau – iš to tikrai galima padaryti kažką labai gero. Kurdamas auklėtojo vaidmenį supratau, kad geras auklėtojas turbūt yra tas, kuris auklėdamas kitus auklėjasi ir pats“, – atsiminimais dalijasi R. Kazlas.

Filmo režisierių žavėjo atsakingas jaunosios kartos aktorių požiūris į vaidmens kūrimą. „Man buvo be galo malonu stebėti jų darbą ir kasdien vis tvirčiau žengiamus žingsnius. Pagrindinių aktorių poros – Motiejaus Ivanausko ir Robertos Sirgedaitės – ekrane perteikti įsimylėjusiųjų jausmai atrodė labai įtaigūs ir tikrai niekam nekėlė abejonių. Kad ir kiek kartų bežiūrėčiau filmą, jis vis suvirpina mano širdį. Tai – geras ženklas“, – įspūdžiais dalinosi juostos kūrėjas.

Filme vaidmenis taip pat atlieka Liubomiras Laucevičius, Indrė Patkauskaitė, Algirdas Gradauskas, Deividas Breivė, Rokas Siaurusaitis, Justas Tervydis, Aistė Zabotkaitė, Andrius Alešiūnas ir kt. Filmą visuose didžiausiuose šalies kino teatruose bus galima pamatyti nuo lapkričio 23 dienos. Filmo platinimą dalinai finansuoja Lietuvos kino centras.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles