Vilniuje pristatytas naujasis lietuviškas filmas „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“

Vasario 3 d. Vilniuje esančiame kino centre „Forum Cinemas Vingis“ buvo pristatytas naujasis lietuviškas filmas „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“. Ryte į filmo pristatymą atvyko juostos režisieriai ir pagrindiniai filmo aktoriai, o vakare ant raudono kilimo rikiavosi visi filmo aktoriai ir kviestiniai svečiai.

Dieną vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavę juostos režisieriai Simonas Aškelavičius ir Ričardas Marcinkus pasakojo, kaip kilo idėja kurti filmą. „Susitikome su Ričardu ir ėmėm kalbėt apie tai, ką norim sukurti. Vienas norėjo kurti nuotykiu filmą, kitas – komediją. Taip ir padarėme nuotykių komediją“, – pasakojo S. Aškelavičius. Pasak režisierių, filmas pasakos apie dviejų paprastų mažo miestelio vyriokių tapimą tikrais herojais, todėl viskas ir bus įdomiau.

Pasak režisierių, jie norėjo sukurti gerokai kokybiškesnį filmą, kuriame nedominuotų bukas humoras. „Filmas yra sukurtas be keiksmažodžių, o juokeliai akcentuojami į aukščiau juosmens esančią sritį, todėl jis ir yra kitoks“, – teigė R. Marcinkus. Taip pat, filmo kūrėjai pasakojo, kad filmas yra apie paprastus žmones, todėl jie pasirinko mažesnį miestą. „Filmo idėjai įgyvendinti negalėjome rinktis Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos, tad pasirinkome Anykščius. Šis miestas įdomus, plius jame yra legendinis Puntuko akmuo ir istorinis Siaurukas, kuris yra filmo atributas“, – teigė vienas režisierių.

Paklausti apie galimybę filmą platinti užsienyje režisieriai tikino, kad planų į užsienio rinkas eiti neturi. „Lietuviški „bajeriai“ anglų kalba neskamba, todėl kaip ir neketiname filmo rodyti kitoms šalims. Tiesa, filmas tikrai pasieks tas vietas, kuriose yra lietuvių bendruomenės, tad tikrai pakeliausime“, – pasakojo S. Aškelavičius.

Visą spaudos konferenciją laisvai jautėsi ir šmaikštavo aktoriai Giedrius Savickas ir Marius Repšys. Paklaustas, ar kada nors rašė meilės laiškus, aktorius G. Savickas teigė rašantis juos ir dabar. „Ir dabar rašau. Ir tai, ką rodė filme, tai mano parašyti meilės laiškai“, – su humoro gaidele balse postringavo vieno pagrindinių vaidmenų atlikėjas. Abu aktoriai tikino, kad bene sunkiausias dalykas viso filmavimo metu buvo nesikeikti.

Nuotr. aut. – Vainius Eiva

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles