Pirmajame „Egipto dievų“ anonse susiremia Setas ir Horas

Savaitės pradžioje paviešinusi pirmuosius filmo „Egipto dievai“ (angl. „Gods of Egypt“) veikėjų plakatus, kino studija „Lionsgate“ galiausiai į internetą paleido ir pirmąjį filmo anonsą. Pamačius plakatus pirmas įspūdis buvo „Eeeeeemm… Na… Gaaaal…“, o pirmasis anonso įspūdis buvo ne kažkiek kitoks. Bet tada dar sykį reikėjo peržvelgt anonsą, kad galiausiai bendras pasirodytų net visai neblogas.

Filmas pasakos apie dviejų pagrindinių senovės Egipto dievų Seto ir Horo susidūrimą. Iš sosto Horą nuvertęs Setas pavergia žmoniją ir užkrauna jai ypatingai sudėtingus darbus, paversdamas visus gyventojus savo vergais, o juos kontroliuodamas už auksą samdoma armija, įvairiais monstrais ir… kitais dievais?

Sunku pasakyti, kiek daug šiame filme bus mitologijos, nes žiūrint anonsą panašu, jog filmas turės tik esminius simbolius ir akcentus, o visa kita bus tiesiog režisieriaus ir scenaristų vaizduotės vaisius. Pirmas įspūdis išties yra toks, jog viskas yra absurdiškai juokinga. Bet reiktų atsižvelgti į faktą, jog filmą režisuoja Alexas Proyasas, anksčiau pristatęs „Varną“ (angl. „The Crow“), „Suvokimą“ (angl. „The Knowing“) ir „Aš, Robotas“ (angl. „I, Robot“), o tai jau ganėtinai stiprus pareiškimas. Nepaisant to, filmas atrodo tikrai išvaizdžiai.

Net pirmajame anonse specialieji efektai atrodo tikrai gražiai. Dar jaučiasi nemažai neatidirbtų vietų, tačiau kaip specialiaisiais efektais grindžiamas darbas, jis atrodo tikrai šauniai. Dar vienas geras dalykas – tai nebus labai niūrus filmas. Pastaruoju metu pasigavę Ch. Nolano madą beveik visi kino kūrėjai tiesiog pasinėrė į tamsą ir kūrė niūrius filmus, o šioje juostoje, akivaizdu, spalvų bus tikrai daugiau, nei galima norėti. Ir tai yra gerai. Po pernai pasirodžiusio R. Scotto „Egzodo: Dievai ir karaliai“ (angl. „Exodus: Gods and Kings“) buvo kilęs smarkus nusivylimas Egipto tema apskritai, tad galbūt šis darbas bus savotiškas išsigelbėjimas.

Norisi iškart pasakyti, jog puoselėti vilčių dėl kažkokio gilaus darbo tikrai nereikia, bet geras laiko praleidimas, greičiausiai, garantuojamas. Galbūt dar ir dėl to, kad du pagrindinius vaidmenis atlieka šaunūs aktoriai. Žinoma, garantuotai susilauksime priekaištų bangos dėl rasizmo, Egipto valdovų akivaizdaus perbalimo ir siaubingai neegiptietiško britiško akcento. Bet kam tai rūpi, visi rasizmo problemų kine ieškotojai gali pasislėpt po pernykščiais lapais, o kino vartotojai galės mėgautis filmu.

Grįžtant prie aktorių, pagrindinį juostos blogietį įkūnys senokai kine matytas Gerardas Butleris (aišku, jau visai greitai išvysime „Londono apgultyje“ (angl. „London Has Fallen“)), o jo priešininkas taps iš „Sostų žaidimų“ (angl. „Game of Thrones“) žinomas Nikolajus Coster-Waldau, suvaidinsiantis dievą Horą. Pastarajam į talką ateis mirtingasis Brentonas Thwaitesas. Filme taip pat pasirodys Courtney Eaton, Abbey Lee, Geoffrey Rushas, Rufusas Sewellas (berods, jau ne pirmą sykį suvaidinsiantis mitologinį personažą), Chadwickas Bosemanas ir kt.

„Egipto dievai“ kinus pasieks kitų metų vasario 26 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles