Peteris Jacksonas prisidės prie „Mirtingų mašinų“ ekranizacijos

Peteris Jacksonas prisidės prie „Mirtingų mašinų“ ekranizacijos

Peteris Jacksonas grįžta! Tiesa, šįkart – ne į režisieriaus kėdę. Tačiau kartu su savo žmona Fran Welsh dirbantis P. Jacksonas kino studijoms „Universal“ ir „MRC“ ruošia britų rašytojo Philipo Reeve‘o knygos „Mirtingos mašinos“ (angl. „Mortal Engines“) adaptaciją didžiajam ekranui. „Mirtingos mašinos“ yra pirmoji distopinės, vadinamojo stimpanko žanro tetralogijos „Alkano miesto kronikos“ dalis. Romane pasakojama apie postapokaliptinį pasaulį su miestais ant ratų – būtent mobiliajame Londone gyvenantis paauglys Tomas Nastvortis ir iš Medžioklės plotų atklydusi jo bendraamžė Hestera Šo gali sutrukdyti grobuoniškus miesto planus. Knyga pasirodė 2001 m. ir pelnė net keletą apdovanojimų.

P. Jacksonas ir F. Welsh prie šio projekto dirba jau keletą metų. Scenarijų jie rašys kartu su Philippa Boyens, su kuria bendradarbiavo kurdami „Žiedų valdovo“ (angl. „The Lordo f the Rings“, 2001 – 2003 m.)ir „Hobito“ (angl. „The Hobbit“ 2012 – 2014 m.) trilogijas. Tuo pačiu tai bus trečias kartas, kai šis trio vienaip ar kitaip prisideda prie filmo, kurio nerežisuos P. Jacksonas – kaip tai nutiko su Neilo Blomkampo „Devintas rajonas“ (angl. „District 9“, 2009 m.) ir Steveno Spielbergo „Tintino nuotykiai. Vienaragio paslaptis“ (angl. „The adventures of Tintin“, 2011 m.).

Filmavimą planuojama pradėti kitų metų pavasarį. Juostą režisuos Christianas Riversas, kuriam tai bus debiutinis ilgametražis filmas. Tačiau su P. Jacksonu C. Riversas pažįstamas gana seniai. Iš Naujosios Zelandijos kilęs C. Riversas dirbdamas kartu su savo tėvynainiu P. Jacksonu buvo atsakingas už nuotykinės veiksmo dramos „King Kongas“ (angl. „King Kong“, 2005 m.) ir fantastinės trilogijos „Žiedų valdovas“ vaizdo efektus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles