Penki debiutiniai filmai nominuoti Europos metų atradimo prizui

Penki debiutiniai filmai nominuoti Europos metų atradimo prizui

Europos kino akademija (European Film Academy / EFA) Vokietijoje per Tarptautinį Oldenburgo kino festivalį paskelbė šių metų nominantus į Europos metų atradimo prozą FIPRESCI. Šis apdovanojimas teikiamas kasmet bendradarbiaujant su Tarptautine kino kritikų federacija ir yra vienas iš Europos kino apdovanojimų, skiriamas jauniems režisieriams už jų debiutinį ilgametražį filmą.

Tarp šiemetinių nominantų atsidūrė rumuno Bogdano Miricos juodojo kino ir modernaus vesterno miksas „Šunys“ (rum. „Câini“). Taip pat čia galima rasti vokiečių režisierės Jules Hermann sukurtą juostą „Liebmanas“ (vok. „Liebmann“), pasakojančią apie vyrą, kuris palieka įprastą rutiną Vokietijoje ir leidžiasi į visiškai naujo gyvenimo paieškas Prancūzijoje. Izraelio kino kūrėjos Elite Zexer režisuota drama „Smėlio audra“ (arab. „Sufat Chol“) pasakoja apie vieno beduinų kaimelio vestuvines tradicijas. Ketvirtasis nominantas – suomių režisieriaus Juho Kuosmaneno „Besišypsantis vyras“ (suom. „Hymyilevä mies“), kuris buvo pripažintas geriausiu ir Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje. Ši juosta pasakoja apie pirmąjį suomį, kuris kovojo dėl pasaulio čempiono titulo vidutinio svorio kategorijoje. Be kita ko šis filmas yra teikiamas kaip Suomijos kandidatas į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Paskutinė juosta, kuri su kitomis keturiomis varžysis dėl Europos metų atradimo apdovanojimo yra bulgarės Svetlos Tsotsorkovos režisuota drama „Troškulys“ (bulg. „Jajda“), vaizduojanti šoką, kurį patiria Bulgarijos kaime gyvenanti šeima, belaukianti atvykstant naujų narių.

Šiais metais nominantus išrinko festivalio pakviesta komisija, susirinkusi Oldenburge. Komisiją sudarė EFA valdybos nariai Dagmara Jacobsen iš Vokietijos ir Angeles González – Sinde iš Ispanijos, kino kūrėjas ir 2015 m. nominantas Tomas Sommerlatte‘as iš Vokietijos, kino ekspertas Mihajus Chirilovas iš Rumunijos bei FIPRESCI atstovai: Isabelle Danel iš Prancūzijos, Krzystofas Kwiatowskis iš Lenkijos ir Neilas Youngas iš Didžiosios Britanijos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles