Pelningiausi savaitės filmai: Barbėheimerio karaliavimą keičia rudens siaubo sezonas

Pelningiausi savaitės filmai: Barbėheimerio karaliavimą keičia rudens siaubo sezonas

Artėja Helovynas ir kino teatruose didžiulius blockbusterius pradeda gąsdinti siaubo projektai. Dideli filmai paliko šiuos metus dėl streiko sukeltų galimų nuostolių, bet siaubo žanras šitam reikalui yra atsparesnis, nes mažesnio biudžeto filmams yra lengviau pasiekti pelno ribą. Tad Barbėheimeriui pagaliau palikus pelningiausiųjų viršūnę, į ją pradeda lipti įvairesni filmai.

Helovyno sezonas prasideda su devintuoju „Išvarymo“ (angl. „The Conjuring“) visatos filmu „Vienuolė 2“ (angl. „The Nun 2“), kuri iškart užkopė į pirmą vietą su vietiniais 32 mln. ir dar didesniu pasauliniu pelnu, susidedančiu į bendrą 85 mln. uždarbį premjerinį savaitgalį. Tęsinio įvertinimai mažai kuo skiriasi, bet savaitgalio pelnas yra kur kas žemesnis už pirmosios „Vienuolės“, kuri pirmąjį savaitgalį šovė su 131 mln. pelnu ir pažymėjo pelningiausią „Išvarymo“ serijos pradžią. Bet abu filmai vis tiek rodo labai aukštus finansinius rezultatus. 22 mln. vertės „Vienuolė 2“ jau beveik keturis kartus viršijo biudžetą per pirmas tris dienas ir duoda gerą pavyzdį, kad smulkesnio biudžeto projektai nukenčia kur kas mažiau dėl streiko sukelto reklamavimo trūkumo nei didieji blockbuster‘iai.

Denzel‘iui Washington‘ui nepavyko atsilaikyti prieš Vienuolę ir dideliu skirtumu krito į antrąją vietą. 70 mln. dolerių kainavęs „Ekvalaizeris 3“ (angl. „Equalizer 3“) per antrą savaitę užkėlė bendras pajamas virš 100 mln. Filmas vis dar turi galimybių atpirkti biudžeto bei reklamavimo išlaidas ir užbaigti trilogiją su patenkinamu pelnu.

Trečioje vietoje atsidūrė „Mano didelės storos graikiškos vestuvės 3“ (angl. „My Big Fat Greek Wedding 3“). 2002-ais metais debiutavęs pirmasis filmas iki dabar yra didžiulė Holivudinė sėkmės istorija, kai be didelių studijų finansavimo ir reklamavimo 5 mln. vertės filmas paliko kino teatrus su 242 mln. vietinėje rinkoje ir gavo pelningiausios visų laikų romantinės komedijos titulą. 2016-ų metų tęsinys nesulaukė teigiamų atsiliepimų, bet dėl pirmojo filmo populiarumo vis tiek keliskart viršijo 16 mln. biudžetą su bendrais 90 mln. Trečiasis filmas vėl turės kabintis į tą populiarumą, nes kritikų įvertinimai siaubingai prasti, bet žiūrovų lankomumas jau irgi nepagirtinas. Po pirmojo savaitgalio „Mano didelės storos graikiškos vestuvės 3“ surinko 12 mln. ir tik 2 mln. atėjo iš pasaulinės rinkos. Kadangi toks menkai kainuojantis filmas vos atpirks savo biudžetą, galima ketvirtojo serijos filmo nesitikėti.

Į ketvirtą vietą įšoko indų blockbuster‘is „Jawan“. Intensyvus trijų valandų trukmės Bolivudo reginys surinko 7,5 mln. Amerikoje, kas iš tikrųjų yra aukšti rezultatai, nes filmo išleidimas ten buvo ribotas. O pasauliniu mastu „Jawan“ ruošiasi mušti rekordus tarp Bolivudo projektų. Nors finansiniai rezultatai dar nėra pilnai suskaičiuoti, rodoma, kad „Jawan“ per penkias dienas po premjeros surinko apie 45-60 mln. dolerių (30 mln. atėjo iš Indijos) ir pasauliniu mastu jau yra vienas pelningiausių Indijos projektų. Prisimenant taip pat rekordus mušusį praeitų metų blockbuster‘į „RRR“, vis daugiau Bolivudo projektų yra pozityviai sutinkami už Indijos ribų.

Penktoje vietoje liko „Barbė“ (angl. „Barbie“) savaitės pabaigoje globaliai peržengusi 1,4 mlrd. ir kelių milijonų skirtumu atsiliekanti nuo „Keršytojų 2: Altrono Amžius“ (angl. „Avengers 2: Age of Ultron“), esančio keturioliktoje vietoje tarp visų laikų pelningiausiųjų.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles