Paaiškėjo, dėl kokios priežasties Betmenas keršys Supermenui

Paaiškėjo, dėl kokios priežasties Betmenas keršys Supermenui

Visiems žinoma, kad superdidvyrių kovos kenkia miesto infrastruktūrai. Populistinis žanras, išvystytas prieš gerus penkiolika metų, į amerikiečių pasąmonę įspaudė griūvančių pastatų vaizdą, todėl, viena vertus, tokio miesto niokojimo galima tikėtis. Tačiau dabar, kai tokio pobūdžio istorijos yra neįsivaizduojamos be specialiųjų efektų, tokiuose filmuose rodomų lavonų skaičius auga taip pat smarkiai, kaip ir tokių juostų biudžetai.

Pavyzdžiui: filmo „Supermenas 2“ (angl. „Superman II“) kulminacijoje Zodo juodai apsirengusių blogiukų gauja atakuoja Metropolio centrą, tačiau jie tik susprogdina keletą sunkvežimių, išverčia kelias sienas ir vienam vargšui žmogeliui tiesiai į veidą nupučia ledų ragelį. Tuo tarpu, „Žmogaus iš plieno“ (angl. „Man of Steel“) kulminacijoje, Zodas ir Supermenas su žeme sulygina ir išguldo pusę miesto. Kai kurie žiūrovai kritikavo filmą ir jo režisierių Zacką Snyderį už šį Supermeno istorijos perkrovimą, kuriame du besigrumiantys kriptoniečiai išspardo ar tiesiog išrauna dangoraižius, neabejotinai pilnus niekuo dėtų pašalinių žmonių, ir trenkia juos į žemę. Tokių nereikalingų ir beprasmių nuostolių pridarymas visiškai nedera su iki šiol kurtu Supermeno įvaizdžiu ir jo mąstymo linija.

„Buvau nustebintas, nes visą laiką maniau, kad Supermeno esmė yra tai, kad superherojus negali tiesiog visko aplinkui išdaužyti, nesukeldamas jokių tolesnių pasekmių“, pasakoja Z. Snyderis. Režisierius teigia, kad šiaip jau visada buvo linkęs riboti „žuvusiųjų“ skaičių filme. Tačiau juostoje „Betmenas prieš Supermeną“ (angl. „Batman v. Superman“) šis aspektas yra svarbus, kadangi Supermeno aukų skaičius tampa pagrindu Betmenui jį pažeminti. „Man patiko Zacko idėja akcentuoti žiaurumo pasekmes ir atsakomybę už jas, parodant, kad tuose pastatuose tikrai yra žmonių“, pripažįsta aktorius Benas Affleckas, vaidinantis Betmeną. „ Tiesą sakant, vienas iš tų pastatų buvo Briuso Veino namas, taigi jis pažinojo žmones, kurie žuvo per tą susirėmimą.“

Žinoma, „Žmogus iš plieno“ toli gražu nėra pirmasis (nei, ko gero, paskutinis) superherojų filmas, kuriame kovojantys personažai sukelia didesnio ar mažesnio masto katastrofą. Tai būdinga visam žanrui. Filme „Keršytojai: Altrono amžius“ (angl. „Avengers: Age of Ultron“) visas miestas buvo pakeltas į atmosferą ir blogiukai planavo jį tėkšti atgal į Žemę. Jei ne keletas pasirodžiusių kosminių būtybių, su planetomis žaidusių biliardą, šis filmas tebūtų bukų masinių skerdynių pavyzdys. Pagrindinis skirtumas yra pateikimo tonas. „Kituose superherojų filmuose jie laido juokelius apie tai, kaip iš esmės niekas nenukentėjo“, sako Z. Snyderis. „Mes taip nedarome. Kokią žinią tai perduoda? Viskas gerai, jokių pasekmių, visi sveiki, nesvarbu, kad viskas buvo sulyginta su žeme? Taip buvo su „Stebėtojų lyga“ (angl. „The Watchmen“) ir daugelis kitų atvejų. Vienoje scenoje, toj, kur Danas ir Loris apiplėšiami, jie sumuša nusikaltėlius. Aš norėjau parodyti jo sulaužytą ranką, atvirą lūžį. Nenorėjau, kad tai būtų švari scena, norėjau, kad žiūrovai suprastų, jog ką nors sumušus, jis neliks tvarkingai gulėti gatvėje, o vaizdas gali būti ir ne itin malonus“.

Filmo „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ (angl. „Batman v. Supermen: Dawn of Justice“ į viso pasaulio kino teatrus atkeliaus 2016 m. kovo 25 dieną.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. AS / 2015 liepos 7

    Niekaip nesuvokiu kaip kausis betmenas su supermenu. Nu niekaip nesuvokiu 😀 Cia kaip skruzdele bandytu smogti zmogui 😀 Idomu ka prigalvos kad sugydinti jegas :)))

  2. AntMAn / 2015 liepos 8

    As<<<<< Pažiūrėk animacinio filmo versija:)

    Labai normalu,kad tuo ir skiriasi DC Comics nuo Marvel, jog Supermenas jis kovojo vienas ir apgynė žmoniją nuo jo gentainių invazijos ir neimanoma nepridaryti žalos.Juktas pats DC animacijoje. Marvel herojai veikia kaip komanda, dėl to ir niekas nenukentėjo:) Tuo ir idomios abi stovyklos – skirtingos, todel man patinka Zack Snider nuo pat 300, Stebtoju lyga, jog jis parodo pasėkmes, nes dauguma filmu susimuša herojai ir nė įbrėžimo:)

    Betmanas susikurs kostiuma, kuris jį sustiprins100x ir tures specialia medziaga kuri susilpnins supermeno galias:) O sutaikys juos tai jog Betmenas supras, jog supermenas nera kaltas del to kad zusta zmones, jog ginant pasauly visada bus pasekmes. Taciau zusta tukstanciai milijonai,bet nesunaikinamas visas pasaulis:)