Pelningiausi savaitės filmai: „Bado Žaidynėms“ nepavyksta atkartoti praeities šlovės

Pelningiausi savaitės filmai: „Bado Žaidynėms“ nepavyksta atkartoti praeities šlovės

Praeitą savaitę naujam „Marvel“ projektui nepavyko pritraukti daug auditorijos, bet šis savaitgalis kino teatrams buvo kur kas aktyvesnis, kai žiūrovai gavo naujų pasirinkimų tarp blockbuster‘ių, animacijos ir siaubo.

„Bado žaidynės“ (angl. „Hunger Games“) grįžo, tik ne su trenksmu. Filmas „Sakmė apie strazdą ir gyvatę“ (angl. „The Ballad of Songbirds and Snakes“) yra adaptuotas pagal serijos autorės Suzann‘os Collins knygą tuo pačiu pavadinimu ir vyksta 65-is metus prieš „Bado Žaidynių“ trilogijos įvykius. O kino pasaulyje praėjo aštuoni metai po serijos pabaigos, 2015-ų metų „Strazdo giesmininko“ (angl. „Mockingjay“) antros dalies, o kadaise populiarus paaugliams skirtų distopinių knygų adaptacijų žanras irgi jau išmiręs. Tad žiūrovų susidomėjimas irgi nebetoks kaip senais gerais laikais. Kiekvienas serijos filmas pirmąjį savaitgalį pramušdavo vietinę 100 mln. ribą. „Sakmei apie strazdą ir gyvatę“ buvo prognozuojami 50 mln., bet filmui nepavyko pasiekti ir jų, baigdamas premjerą su vietiniais 44 mln. ir iš viso surinktais 98 mln. Visumoje tai nėra bloga pradžia. Ilgalaikiškumui kino teatruose gali pakenkti tai, kad žiūrovų ir kritikų vertinimai, nors ne prasti, vis tiek prasčiausi visoje serijoje, bet 100 mln. vertės filmas yra pigesnis už praeitas dalis ir gali greičiau atsipirkti. Bet „Lionsgate“ studija matuoja ir bendrą susidomėjimą šia franšize. Nesvarbu, kad iš knygų nebeliko ką adaptuoti, esant paklausai seriją tikrai galima vystyti toliau. Bet pirminiai rezultatai kol kas deda klaustuką ant tolimesnių „Bado žaidynių“ istorijų.

Kaip visad, šeimoms skirta animacija renkasi rimtus pinigus. „Troliai“ grįžta su trečiu filmu (angl. „Trolls Band Together“) įšokdami į antrą vietą su vietiniais 31 mln. Amerikoje tai yra trečia pagal pelningumą animacinė premjera šiais metais, labai nusileidžianti Mario ir Žmogaus-Voro filmams, kurie iškart viršijo 100 mln. Bet Troliai sulaukė daugiau nei dvigubo palaikymo už Amerikos ribų ir baigė pirmą savaitgalį su stipriais 108 mln.

Praeitą savaitgalį liūdnai tituluota kaip finansiškai silpniausia „Marvel“ premjera 33-ijų filmų sagoje, „Kapitonė Marvel 2“ (angl. „The Marvels“) sumušė dar vieną liūdną rekordą serijos istorijoje – didžiausią antros savaitės bilietų pardavimų nuopolį. Vietinis pelnas krito skaudžiais 79%, aplenkdamas „Skruzdėliuko ir Vapsvos: Kvantumanijos“ (angl. „Ant-Man and the Wasp: Quantumania“) laikytą 70% rekordą. Bet „Kvantumanija“ bent jau turėjo stiprų pirminį savaitgalį, o „Kapitonė Marvel 2“ juo pasigirti negali. Po dviejų savaičių bendrai surinkta virš 160 mln. – 220 mln. biudžeto riba bus viršyta, bet filmui nepavyks atpirkti taip pat brangių reklamavimo išlaidų ir galų gale „Kapitonė Marvel 2“ nusimato kaip labai retas pralaimėjimas studijai.

Tik per plauką vietiniu mastu smulkus siaubo filmas „Padėkos diena“ (angl. „Thanksgiving“) neaplenkė antrą savaitę einančio „Marvel“ projekto. Atrodytų dar liūdniau. Ketvirtoje vietoje su surinktais vietiniais 10 mln. ir labai silpnais tarptautiniais 2 mln. filmas nepasiekė užbrėžtų lūkesčių, bet tikėtina atpirksiantis 15 mln. biudžetą. „Padėkos diena“ yra naujasis šlykščių ir šokiruoti mėgstančių siaubo filmų režisieriaus Eli Roth projektas ir nors jo kūriniai paprastai nedraugauja su kritikais, šįkart jie paliko gan pozityvius atsiliepimus. Na ir žinoma, šią savaitę Amerikoje vyks Padėkos diena ir kino teatrai tikisi didesnio aktyvumo laisvadieniais, tad neprastai įvertintas siaubo „Padėkos dienos“ filmas prisiderina prie švenčių ir gali sulaukti daugiau žiūrovų antrą savaitę.

Penktoje vietoje pasilikęs „Penkios naktys pas Fredį“ (angl. „Five Nights at Freddy‘s“) renkasi paskutinius milijonus ir iš viso surinko 271 mln.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles