Paulas Verhoevenas vadovaus 67-jo Berlyno kino festivalio žiuri

Paulas Verhoevenas vadovaus 67-jo Berlyno kino festivalio žiuri

Olandų režisierius ir scenaristas Paulas Verhoevenas, paskutiniu metu itin sėkmingai pasirodęs su filmu „Ji“ (pranc. „Elle“), kuriame vaidina prancūzų aktorė Isabelle Huppert, išrinktas 67-ojo tarptautinio Berlyno kino festivalio žiuri pirmininku. Festivalis vyks 2017 m. vasario 9 – 19 dienomis. Anot festivalio direktoriaus Dieterio Kosslicko, šios pareigos itin tinka šiam sineastui, „kuris yra išbandęs gausybę žanrų tiek Europoje, tiek Holivude, ir kurio drąsa bei polinkis eksperimentuoti atsispindi visuose jo darbuose“.

Baigęs matematikos ir fizikos studijas, P. Verhoevenas 1971 m. sukūrė savo pirmąjį ilgametražį „Verslas yra verslas“ (ol. „Wat zien ik“). Po šios komedijos, pasakojančios apie dvi prostitutes, grįžtančias į normalų gyvenimą, pristatytas erotinis trileris „Turkiški saldumynai“ (ol. „Turks fruit“, 1973 m.), kuris 1974 m. buvo nominuotas Oskarui geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Po jo taip pat sėkmingai pasirodė romantinis draminis trileris „Kareivis iš Oranžo“ (ol. „Soldaat van Oranje“,1977 m.), nominuotas Auksiniam gaubliui ir išgarsėjęs visame pasaulyje. Devinto dešimtmečio pradžioje P. Verhoevenas persikėlė į  Holivudą, kur kūrė masinio populiarumo veiksmo filmus, tokius kaip „Robotas policininkas“ (angl. „Robocop“, 1987 m.), „Viską prisiminti“ (angl. „Total Recall“, 1990 m.). Tačiau jo kūryba Holivude vien veiksmo filmais neapsiribojo – P. Verhoevenas čia sukūrė kultiniu tapusį mistinį draminį trilerį „Esminis instinktas“ (angl. „Basic Instinct“, 1992 m.), nominuotą dviem Oskarams bei keletą mokslinės fantastikos filmų, pavyzdžiui, „Erdvėlaivio kariai“ (angl. „Starship Troopers“, 1997 m.).

2006 m. draminis karinis trileris „Juodoji knyga“ (ol. „Zwartboek“) žymi  P. Verhoeveno sugrįžimą į Europą. Po šio filmo kuriam laikui stojo pauzė – P. Verhoevenas daugiausiai dėmesio skyrė rašymui. Šiemet jis grįžo į Kanų kino festivalį su nuostabiu bendru prancūzų ir vokiečių draminiu trileriu „Ji“. Filmas nominuotas trijose Europos kino apdovanojimų nominacijose – geriausias Europos filmas, geriausia aktorė ir geriausias režisierius.

Prieš ketverius metus šis sineastas jau buvo kviestas į Berlyną pasidalyti savo neeiline patirtimi su „Talent Campus“ dalyviais.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles