Paskelbta „Bėgančio labirintu“ tęsinio premjeros data

Studija „20th Century Fox“, išpirkusi teises itin tarp jaunimo populiariam Jameso Dashnerio romanų ciklui „Bėgantis labirintu“ (angl. „The Maze Runner“), pirmai ekranizacijai skyrė vos 34 milijonus dolerių. Toks biudžetas Holivude laikomas gana kukliu perspektyviai franšizei. Toks protingas žingsnis leido filmo kūrėjams vos per pirmąjį pilnavertį savaitgalį atpirkti filmo kūrimo išlaidas ir dar užsidirbti.

34 milijonus dolerių kainavusi juosta savo sąskaitoje jau turi 81 milijoną, iš kurių 31 mln. pirmąjį savaitgalį užsidirbo savo tėvynėje. Tokie optimistiškai atrodantys skaičiai leido studijos atstovams paskelbti apie antros dalies kūrimą ir premjeros datą. Filmavimas bus pradėtas jau kitų metų vasario mėnesį, o juostos premjera numatyta 2015 metų rugsėjo 18 dieną. Galima sakyti, kad tęsinys pasirodys lygiai po metų, beveik tą pačią dieną kaip ir jo pirmtakas. Filmas jau turi ir pavadinimą – „Bėgantis labirintas: liepsnojančios istorijos“ (angl. „The Maze Runner: Scorch Tales“).

Kuklaus filmo biudžeto strategija atkeliavo iš 2008 metų, kai pasaulis pirmą kartą pamatė „Saulėlydžio“ (angl. „Twilight“) sagos pirmąją dalį, kurios biudžetas tesiekė 37 milijonus. Panašiai buvo ir su „Bėgančiam labirintui“ artimu projektu – „Bado žaidynėmis“ (angl. „The Hunger Games“). Pirmasis filmas kainavo 78 milijonus, tačiau tokio dydžio projektui, tai gana kuklūs pinigai. Taip pat panašius skaičius turėjo „Divergentė“ (angl. „The Divergent“), kuri pasaulyje užsidirbo beveik 300 milijonų dolerių. Kiekvieno iš paminėtų filmų startinis kapitalas buvo neblogas, tačiau su kiekvienu tęsiniu filmai užsidirbdavo žymiai didesnes sumas, todėl, be abejonių, studija „Fox“ tiki tolesne savo naujosios franšizės sėkme.

Į juostą turi sugrįžti visi likę gyvi pirmosios dalies aktoriai, tačiau informacija apie naujuosius veikėjus ir juos įkūnysiančius aktorius kol kas neskelbiama. Akivaizdu, jog viską sužinosime jau artimiausiais mėnesiais.

Filmą „Bėgantis labirintu“ šiuo metu galite žiūrėti visuose Lietuvos kino teatruose.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. irmantas / 2015 rugpjūčio 21

    Geras Filmas 🙂