Oficialu: Berlinalei vadovaus Carlo Chatrianas ir Mariette Rissenbeek

Oficialu: Berlinalei vadovaus Carlo Chatrianas ir Mariette Rissenbeek

Tai, kas iki šiol sklandė gandų pavidalu, dabar sulaukė oficialaus patvirtinimo. Kaip ir tikėtasi, penktadienį, birželio 22 d. tarptautinio Berlyno kino festivalio organizatoriai išplatino oficialų pranešimą žiniasklaidai, kuriame informuojama, kad Federalinių kultūrinių renginių agentūros stebėtojų taryba, vadovaujama kultūros ir žiniasklaidos ministrės Monikos Grütters, patvirtino atrankos komiteto pasiūlymą tarptautinio Berlyno kino festivalio meno vadovu paskirti Carlo Chatrianą, o Mariette‘ę Rissenbeek – festivalio vykdančiąja direktore. Savo pareigas jie pradės eiti nuo 2020 m. Berlinalės.

C. Chatrianas gimė 1971 m. Turine, Italijoje. Jis yra kino žurnalistas, nuo 2013 m. vadovavo tarptautiniam Lokarno kino festivaliui, kur įrodė, kad gali sėkmingai kuruoti ir vadovauti autorinio kino festivaliui. Jis pasisako už artistiškai ambicingą festivalio programos įvairovę bei koncentruojasi į naujų talentų paieškas.

M. Rissenbeek gimė 1956 m. Posterholte, Olandijoje. Ilgą laiką ji vadovavo „German Films“ – vokiško kino tarptautinio platinimo informacijos ir patarimų centrui. Dėl savo sėkmingos karjeros kino industrijoje ji yra idealus pasirinkimas į naująją poziciją. Ji yra sukaupusi ilgametės darbo su reikšmingais kino festivaliais visame pasaulyje patirties bei yra užmezgusi daug kontaktų tiek vietinėje, tiek tarptautinėje kino industrijoje.

Kultūros ir žiniasklaidos ministrė M. Grütters šį sprendimą pakomentavo taip: „su mūsų dviem naujais direktoriais užtikrinsime, kad Berlinalė po 2019 m. – paskutinių metų, kai jai vadovauja Dieteris Kosslickas – bus į nesustojantis plėtotis, publiką orientuotas festivalis su ambicinga filmų programa bei politiniu požiūriu. Su Carlo Chatrianu vadovybė taps jaunesnė, labiau tarptautinė bei atvira eksperimentams. Jis taip pat atsineša savo meninius ir kuratoriškus įgūdžius, kurių daugelis ekspertų ir kino kūrėjų vylėsi“.

„Mariette Rissenbeek bus pirmoji moteris, vadovausianti festivaliui. Ji taip pat pasisako už tęstinumą ir kompententingą kino vadybą. Ji žino visą kino festivalių įvairovę bei Vokietijos dalyvius, turi neįkainojamos patirties bei platų kontaktų tinklą. Su šia nauja vadovų komanda net ir šiuo permainų kino industrijoje laikotarpiu Berlinalė ir toliau žais kino festivalių Čempionų lygoje, kaip kad darė ilgą laiką vedama Dieterio Kosslicko. Dėkojame jam už puikų darbą šiuos 17 metų – dabar Berlinalės auditorija yra didžiausia nei kada nors anksčiau. O su savo sąmoningu politiniu požiūriu Berlinalė sėkmingai išlaikė savo pozicijas XXI amžiuje kaip A kategorijos festivalis, sulaukiantis didelio tarptautinio susidomėjimo. Daugybė mūsų pakalbintų žmonių iš viso pasaulio dar kartą patvirtino, kad Berlinalė turi puikią reputaciją užsienyje“.

Naujieji direktoriai turi kelis mėnesius laiko pasiruošti, kol visiškai perims naująsias pareigas, taigi su Berlinale jiedu galės apsiprasti per 2019 m. festivalį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles