„Amazon“ ir „Apple“ įsitraukė į kovą dėl Džeimso Bondo

„Amazon“ ir „Apple“ įsitraukė į kovą dėl Džeimso Bondo

Didžiosios kino kompanijos stoja į kovą dėl britų superagento 007. Tačiau, kaip skelbia „The Guardian“, į lenktynes dėl teisių kurti Džeimso Bondo filmus stoja ir du netikėti varžovai: interneto kompanija „Amazon“ ir šiuolaikinių technologijų gigantė „Apple“.

Po 2015 metais pasirodžiusios 24 filmų serijos dalies „Spektras“ (angl. „Spectre“), baigėsi sandoris, kuriuo teisės į Džeimsą Bondą priklausė kino kompanijai „Sony“. Dėl galimybės kurti filmus apie žinomiausią pasaulio šnipą į eilę stojo stipriausios Holivudo kompanijos: jau minėtoji „Sony“, „21st Century Fox“, „Universal“ ir „Warner Bros.“, kurios galimybės pasirašyti sutartį kol kas buvo vertinamos geriausiai.

Tačiau kortas sumaišyti gali netikėtai pasirodę konkurentai „Amazon“ ir „Apple“. Ką reikštų vienos iš šių kompanijų pergalė? Pirmiausiai, tikėtina, jog Džeimsą Bondą ne tik matytume didžiuosiuose ekranuose, bet turėtume progą išvysti ir mažesniuose. Kitaip tariant, galėtume sulaukti ir serialo apie agentą. Ir toks žingsnis tikrai nebūtų netikėtumas, ypač žinant, jog „Amazon“ kuriami serialai ir laidos jau rado savąjį žiūrovą, o šis rizikingas kompanijos žingsnis buvo sėkmingas.

Šių dviejų kompanijų įsitraukimas į lenktynes dėl Džeimso Bondo taip pat rodo stiprų rinkos pokytį. „Amazon“ ir „Apple“ kitų kompanijų yra vertinamos kaip rimtos konkurentės. Prieš ketverius ar penkerius metus Holivudo gigantai į internetines platformas ar technologijų gamintojus žiūrėjo pro pirštus.

Kiek kainuotų toks sandoris? Teigiama, kad teisių į Džeimsą Bondą vertė yra 2 – 5 mlrd. JAV dolerių. Palyginimui, „Disney“ už teises į „Marvel“ komiksus ir kompaniją „Lucasfilm“, kuriai priklauso teisės į „Žvaigždžių karus“ (angl. „Star Wars“) ir Indianą Džounsą (angl. „Indiana Jones“) turėjo pakloti po 4 mlrd. JAV dolerių.

Jei pokyčių kas kurs filmą apie Džeimsą Bondą galime sulaukti (jei nelaimės „Sony“), tai naujo pagrindinio aktoriaus dar teks palukėti. Danielis Craigas vaidinti garsiausią visų laikų šnipą paskutinį kartą sugrįš 2019 metais.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles