Suomių režisierius Aki Kaurismäki atsisveikina su kinu

Suomių režisierius Aki Kaurismäki atsisveikina su kinu

Suomių sineastas Aki Kaurismäki ruošiasi atsisveikinti su kinu – bent taip jis pats paskelbė pristatydamas savo naujausią filmą „Kita vilties pusė“ (suom. „Toivon tuolla puolei“), kuris tarptautiniame Berlyno kino festivalyje galiausiai buvo apdovanotas Sidabriniu lokiu už geriausią režisūrą.

„Jau esu tai sakęs, bet šįkart tai iš tiesų yra atsisveikinimas. Greičiausiai tai yra mano paskutinis filmas (…). Aš pavargau. Noriu pagaliau pradėti gyventi įprastą gyvenimą“, kalbėjo režisierius, kuriam šiemet sukanka 60 metų.

„Kita vilties pusė“ pristatomas kaip antroji A. Kaurismäki trilogijos apie migrantus dalis (tačiau jei tai trilogija, vadinasi, režisierius turėtų sukurti mažiausiai dar bent vieną filmą?). Filmas, kuriame vaidina Sherwanas Haji, Sakaris Kuosmanenas ir Ilkka Koivula, pasakoja apie Helsinkyje susikryžiuojančius dviejų žmonių likimus. Penkiasdešimtmetis Vikstriomas nusprendžia pakeisti savo gyvenimą – jis palieka savo alkoholikę žmoną ir meta prekybos agento darbą tam, kad galėtų atidaryti restoraną. Savo ruožtu Kaledas yra jaunas pabėgėlis iš Sirijos, atsitiktinai atsidūręs Suomijos sostinėje. Nepaisant to, kad jo prieglobsčio prašymas buvo atmestas, Kaledas vis tiek nusprendžia pasilikti. Vieną vakarą Vikstriomas suranda Kaledą, įsitaisiusį nakčiai prie jo restorano durų. Sujaudintas Kaledo likimo Vikstriomas nusprendžia pasirūpinti jaunuoliu.

Per visą savo karjerą A. Kaurismäki iš viso sukūrė 18 ilgametražių filmų, yra pelnęs apdovanojimus Berlyno, Kanų, Palm Springso, San Sebastiano, San Paulo, Talino, Tokijo, Tromsės ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose, nominuotas Europos kino apdovanojimams, Cezariui ir Oskarui.

Tarp žymiausių jo filmų – „Havras“ (pranc. „Le Havre“, 2011 m.), „Žmogus be praeities“ (suom. „Mies vailla menneisyyttä“, 2002 m.), „Mergina iš degtukų fabriko“ (suom. „Tulitikkutehtaan tyttö“, 1990 m.), „Leningrado kaubojai vyksta į Ameriką“ (angl. „Leningrad Cowboys Go to America“, 1989 m.)

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles