J. Gordonas-Levittas įkūnys valstybines paslaptis atskleidusį E. Snowdeną

J. Gordonas-Levittas įkūnys valstybines paslaptis atskleidusį E. Snowdeną

Pagrindiniu pretendentu į buvusio CŽV agento Edwardo Snowdeno vaidmenį politiniame režisieriaus Oliverio Stone‘o filme tapo aktorius Josephas Gordonas-Levittas. Aktorius davė preliminarų sutikimą, todėl režisierius pasiryžęs jau gruodžio mėnesį pradėti filmuoti juostą.

Režisieriaus noras sukurti filmą remiantis Snowdeno biografija paaiškėjo dar šių metų vasaros pradžioje, kai „Būrio“ režisierius ir prodiuseris Moritzas Bormanas įsigijo teises į „The Guardian“ žurnalisto Luke‘o Hardingo knygą „Snoudeno failai: ieškomiausio žmogaus istorija“ (angl. „The Inside Story of the World’s Most Wanted Man“). Režisierius norėjo pats parašyti scenarijų. Juostos finansavimas bus gautas ne iš JAV, o iš Europos dėl ne itin palankaus JAV visuomenės ir kongreso požiūrio į patį Edwardą Snowdeną.

Priminsime, jog 2013 metų pradžioje Snowdenas laikraščiams „The Guardian“ ir „The Washington Post“ perdavė slaptus dokumentus apie JAV žvalgybos sistemą, kuriuose buvo sukaupti duomenys apie daugelio pasaulio šalių žmonių sekimą per socialinius tinklus ir mobiliuosius prietaisus. Už šalies paslapčių atskleidimą E. Snowdenas gavo rimtus kaltinimus, tačiau nenorėdamas pakliūti į šalies teisėsaugos rankas, jis iš JAV išvyko į Honkongą, o toliau į Rusiją, kur gavo politinį prieglobsti ir gyvena iki šiol.

Filmas bus paremtas ne tik „The Guardian“ žurnalisto tyrimo darbais, tačiau ir Snowdeno advokato Anatolijaus Kuchereno knyga – „Aštuonkojo laikas“ (angl. „Time of the Octopus“).

Paskutinis režisieriaus O. Stone‘o filmas – 2012 metais pasirodęs kriminalinis trileris „Laukiniai“ (angl. „Savages“), kuris nesugebėjo atpirkti savo biudžeto išlaidų. Aktorių Josephą Godroną-Levittą visai neseniai buvo galima pamatyti antrojoje „Nuodėmių miesto“ (angl. „Sin City“) dalyje. Šiuo metu aktorius baigė filmuotis Roberto Zemeckiso filme „Pasivaikščiojimas“ (angl. „The Walk“), kurio premjera numatyta kitų metų spalio 1 dieną. Taigi, artimiausi mėnesiai J. Gordonui-Levittui yra laisvi, todėl aktorius turės pakankamai laiko pasiruošti Snowdeno įkūnijimui.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles