„Katės“ pasitraukia iš kino teatrų su apgailėtinais finansiniais rezultatais

„Katės“ pasitraukia iš kino teatrų su apgailėtinais finansiniais rezultatais

Adaptuodama itin populiarų Brodvėjaus miuziklą „Katės“ (angl. „Cats“), „Universal“ studija tikėjosi atkartoti panašių filmų „Vargdieniai“ (angl. „Les Miserables“) bei „Didysis šou meistras“ (angl. „The Greatest Showman“) sėkmę. Vietoj to, jų rankose atsirado jau seniai nematyta finansinė bomba. Ką tik pasitraukęs iš kino teatrų, filmas „Katės“ nesugebėjo kompensuoti net savo biudžeto.

„Kačių“ gyvenimas kino teatruose truko tik trumpas ir varganas aštuonias savaites, po kurių rezultatai buvo labai prasti – iš viso uždirbta tik 73 milijonai dolerių. Tuo tarpu, filmo biudžetas siekė 95 milijonus. Prie šios kainos reikia pridėti ir reklamos išlaidas, kurios dažniausiai kainuoja tiek pat kaip pats filmas. Taigi, iš viso „Kačių“ adaptacija „Universal“ studijai kainavo apie 100 milijonų dolerių bei sumenkintą reputaciją ir savigarbą.

Filmas „Katės“ buvo pasmerktas nuo pat pradžių, kai pasirodė pirmasis anonsas, iškart tapęs interneto pajuoka. Studija tuoj pat puolė taisyti kompiuterinius efektus, kad pagrindinis neigiamas aspektas – kvailai atrodančios žmogiškos katės – būtų pataisytas, tačiau ir antram anonsui nepavyko sulaukti teigiamų atsiliepimų. Vietoj to, kad filmas būtų atidėtas ir rimtai patvarkomas, specialiųjų efektų komanda dirbo viršvalandžius, kad spėtų išleisti „Kates“ numatytą premjeros datą – tą pačią dieną, kaip devintasis „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) epizodas. Ir vis tiek, pirmą išleidimo savaitę žiūrovai pastebėjo, kad specialieji efektai liko neišbaigti, o kol filmas buvo rodomas didžiuosiuose ekranuose, „Universal“ studija kino teatrams turėjo siųsti patobulintą ir šįkart tikrai užbaigtą filmo versiją.

Po šio fiasko „Kačių“ reputacija nepagerėjo, atvirkščiai, tapo pajuokų objektu. Filmas buvo nominuotas net devynioms Auksinėms avietėms. Tuo tarpu, aktoriai arba stengėsi ignoruoti šį atliktą darbą, arba prisidėjo prie badymo pirštais. Filmas sulaukė dėmesio ir Oskaruose, kai du „Kačių“ aktoriai Jamesas Cordenas bei Rebel Wilson pristatė specialiųjų efektų kategoriją vilkėdami kačių kostiumus, akivaizdžiai šaipydamiesi iš nevykusio projekto. Vienintelis laimėjimas šioje situacijoje yra tai, kad šis projektas neliks pamirštas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles