„Pakalikai“ gali tapti dar vienu šiemetiniu milijardieriumi

„Pakalikai“ gali tapti dar vienu šiemetiniu milijardieriumi

Vaikams tikrai patinka šie išdykę geltoni padarėliai – visai šeimai skirtas filmas „Pakalikai“ (angl. „Minions“), per premjerinį savaitgalį JAV surinkęs daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių, turėtų tapti vienu iš geriausiai startavusių šiemetinių filmų. Tokiu būdu šalutinis „Bjauriojo aš“ (angl. „Despicable Me“) projektas tapo ketvirtuoju filmu šiemet, kuris per premjerinį savaitgalį peržengė 100 mln. JAV dolerių sumą, kai pernai per visus metus tokį rezultatą pasiekė tik du filmai. Kino studija „Universal“ buvo atsargesnė, teigdama, kad būtų labai gerai jau vien tai, jei „Pakalikai“ viršytų „Bjauriojo aš 2“ 2013 m. per premjerinį savaitgalį surinktus 83,5 mln. JAV dolerių. Kino studija galutinių kino teatrų skaičiavimų nepaskelbė.

Už gimtinės ribų „Pakalikai“ taip pat šluojasi nemenkas pinigų sumas, nuo premjeros jau surinkę 125 mln. JAV dolerių. „Nustebčiau, jei „Pakalikai“ nesugebėtų patekti į mūsų „milijardierių“ klubą“, sako Philas Contrino, BoxOffice.com viceprezidentas ir analizės skyriaus direktorius. Jei „Pakalikams“ vis tik pasisektų tapti vienu iš šių retų egzempliorių, tai būtų jau ketvirtas filmas šiemet, įveikęs šią viršūnę. Tai tik patvirtina stulbinančią „Universal“ kino studijos sėkmę šiemet – tokiu atveju net trys iš minėtų keturių filmų būtų šios studijos produktai (kiti du – „Greiti ir įsiutę 7“ (angl. „Furious 7“) ir „Juros periodo pasaulis“ (angl. „Jurassic World“)). Iki 2015 m. nei vienam „Universal“ filmui nėra pavykę visame pasaulyje surinkti daugiau kaip 1 mlrd. JAV dolerių pajamų.

Toks rezultatas taip pat atspindi Chriso Meledandri‘o svarbą šiai studijai dar nuo „Bjauriojo aš“ ir „Bjauriojo aš 2“, kartu surinkusių 1,5 mlrd. JAV dolerių, laikų. Šiais laikais, kai animacinio filmo sukūrimas atsieina 100 mln. JAV dolerių ar net dar daugiau, jo filmai yra stebėtinai ekonomiški. „Pakalikams“ sukurti išleista 74 mln. JAV dolerių.

Tačiau į dolerius, kuriuos šeimos yra nusiteikusios išleisti kino teatruose, taikosi ne tik geltonieji „Pakalikai“. Kritikų pagyrų sulaukęs naujausias kino studijos „Pixar“ filmas „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“), taip pat renka neblogas sumas ir jau uždirbo 250 mln. JAV dolerių. „Manau, kad jiems abiems užteks vietos po saule“, sako P. Contrino.

Tačiau tai nereiškia, kad ir visi kiti gali tikėtis tokio palankaus priėmimo. „Pakalikų“ sėkmė gali užgožti keletą numatomų premjerų. Kino studijos „Focus Features“ naujausias filmas – mokslinės fantastikos trileris „Nesavanaudis“ (angl. „Self / Less“) su Ryanu Reynoldsu, debiutuos tik 2 400 kino teatruose, kas reiškia, jog daugiau kaip 6 mln. pajamų per premjerinį savaitgalį nelabai įmanoma tikėtis. O kol „Pakalikai“ dominuoja filmų, skirtų šeimai ir vaikams rinkoje, kino studija „Warner Brod“ bandys pasiūlyti kai ką, kas sudomintų šiek tiek vyresnę auditoriją – šį savaitgalį šios studijos kurtas siaubo filmas „Kartuvės“ (angl. „The Gallows“) bus pradėtas rodyti 2720 kino teatrų, kas leistų tikėtis maždaug 10 mln. JAV dolerių pajamų. Šio filmo sukūrimas atsiėjo mažiau nei 2 mln. JAV dolerių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles