Šią žiemą kilusi gana aštri polemika dėl „pernelyg baltų Oskarų“ (angl. „Oscars So White“) atkreipė dėmesį į tai, kad tiek Oskarus teikianti JAV kino meno ir mokslo akademija, tiek apdovanojimų nominantai stokoja įvairovės: pernai šiam apdovanojimui pagrindinėse kategorijose nebuvo nominuotas nei vienas juodaodis. Maža to, tokia situacija tęsiasi jau antrus metus iš eilės. Į apdovanojimą geriausio filmo nominacijoje pretendavo tik vyrų režisierių sukurti filmai, taip pat nė viena moteris nebuvo nominuota už geriausią režisūrą. Praėjus keliems mėnesiams Akademija į tai sureagavo imdamasi ryžtingų veiksmų. Praeitą savaitę Akademijos gretas papildė 700 kino pasaulio atstovų. Kaip teigiama socialiniuose tinkluose išplatintame pranešime, taip siekiama įtraukti daugiau moterų, daugiau jaunimo, daugiau įvairovės… Iki šiol prestižiškiausius kino apdovanojimus teikiančios Akademijos narių daugumą sudarė vyresni nei penkiasdešimties metų baltaodžiai vyrai.
Naujais Akademijos nariais tapti iš viso pakviesti 683 asmenys (dvigubai daugiau nei 2015 m.) iš daugiau kaip šešiasdešimties šalių. 46 proc. iš naujai pakviestų narių yra moterys, 41 proc. – etninių mažumų atstovai. Kvietimo prisijungti prie Akademijos sulaukė net keletas juodaodžių aktorių: naujausios „Žvaigždžių karų“ dalies „Žvaigždžių karai. Galia nubunda“ (angl.: „Star Wars: Epizode VII – Force Awakens“, 2015 m.) aktorius Johnas Boyega, Idris Elba, Michaelas B. Jordanas ir Chadwickas Bosemanas; taip pat aktorės Eva Mendes, Emma Watson, Dakota Johnson, Alicija Vikander, režisieriai Anne Fontane, Nicole Garcia, Abbas Kiarostami, Yorgos‘as Lanthimos‘as, Joshua Oppenheimeris, Lana ir Lilly Wachowski. Taisyklę patvirtino nebent britų režisierius Kenas Loachas, kurio filmas „Aš, Danielis Bleikas“ (angl. „I, Daniel Blake“) šiemet Kanų kino festivalyje apdovanotas Auksine palmės šakele. Jei visi pakviestieji priims narystę, Akademijos atstovų skaičius išsiplės iki daugiau kaip 7000.
Akademijos prezidentės Cheryl Boones Isaacs teigimu, pagrindinis tikslas – iki 2020 m. padvigubinti šios organizacijos narių moterų ir etninių mažumų atstovų skaičių. Dabartinis išplėtimas padidino narių moterų skaičių nuo 25 iki 27 proc., etninių mažumų – nuo 8 iki 11 proc.
Kai kurie žiniasklaidos šaltiniai, pavyzdžiui „The Hollywood Reporter“, suabejojo kai kurių jaunų asmenybių įtraukimu į Akademiją, kadangi jie šiame sąraše atsidūrė dėl praėjusių metų masinio populiarumo filmų sėkmės, o savo tikrosios vertės dar nėra įrodę. „Aš nesu prieš tai, kad Akademija taptų įvairesnė, tačiau pasirenkant kvalifikuotesnius žmones pati Akademija taptų geresnė“, dalijasi savo mintimi vienas šio leidinio autorių. Tačiau toks Akademijos sprendimas šiltai sveikinamas pačiame Holivude, kadangi yra suvokiamas kaip pirmas žingsnis siekiant įvairesnės ceremonijos.