Nors buvusi NBA žvaigždė Kobe Bryantas šalia penkių NBA čempiono žiedų ir dviejų olimpinių aukso medalių bei kitų apdovanojimų, iškovotų krepšinio aikštelėje, šiemet į šią lentyną pasistatė dar ir Oskaro statulėlę, kurią gavo kaip geriausio animacinio trumpametražio filmo „Brangus krepšini“ (angl. „Dear Basketball“, rež. Glen Keane) prodiuseris, bet net ir tai buvusiam krepšininkui neatvers durų į JAV Kino meno ir mokslo akademiją. Bent jau kol kas.
Asmenys, laimėję arba nominuoti Oskarui, dažniausiai pakviečiami tapti šiuos apdovanojimus teikiančios JAV kino meno ir mokslo akademijos, šiuo metu vienijančios 8 000 narių, dalimi. K. Bryanto, kaip Oskaro laureato, kandidatūra taip pat buvo svarstoma ir Akademijos trumpametražių filmų ir ilgametražinių animacinių filmų skyrius balsavo už tai, kad jis prisijungtų prie šio sektoriaus.
Vis tik Akademijos valdytojų komitetas atmetė šį pasiūlymą ir atšaukė pakvietimą K. Bryantui. Nors tiek minėtasis Akademijos skyrius, tiek valdytojų komiteto narys Billas Kroyeris argumentavo, jog K. Bryantas yra išreiškęs troškimą dirbti trumpametražių filmų srityje, visų kitų valdytojų komiteto narių nuomone, prieš priimant Los Andželo „Lakers“ legendą į Akademiją, vis tik reikėtų, kad jis kiek labiau pasižymėtų būtent kino, o ne sporto srityje.
Paskutiniu metu Akademija buvo kritikuota dėl pastebimai smukusių standartų jos vis labiau ir labiau sustabarėjusiuose kviečiamųjų sąrašuose, kuriuos optimistiškai tikėtasi pagerinti įtraukiant daugiau įvairovės, po prieš keletą metų kilusios #OscarsSoWhite (liet. Oskarai pernelyg balti) kontroversijos.Kai kas argumentavo, kad nemaža dalis iš neseniai pakviestųjų nėra pakankamai nusipelnę kino srityje, kad būtų verti tapti Akademijos nariais, bet tai kaip tik yra greičiau pavyzdys to, kad bent jau išoriškai ši organizacija koncentruojasi į anksčiau minėtus standartus, o ne į vieno ar kito asmens žinomumą.
Išties, K. Bryanto pavardė, be jokios abejonės, būtų figūravusi naujausiame kviečiamų prisijungti prie Akademijos asmenų sąraše. Tačiau #MeToo judėjimo ir „Time‘s Up“ iniciatyvos kontekste tai būtų tarsi žibalo šliūkštelėjimas į ugnį. Dar šiais metais, pačiame Oskarų sezono įkarštyje, 17 000 asmenų pasirašė peticiją, reikalaujančią, kad būtų anuliuota K. Bryanto nominacija už „Brangus krepšini“, dėl 2003 m. seksualinio priekabiavimo atvejo (byla buvo nutraukta, kai pareiškimą padavusi mergina atsisakė liudyti prieš jį teisme; vėliau viskas išsisprendė civilinio proceso tvarka).
Galiausiai K. Bryantas ir G. Keane‘as laimėjo Oskarą. Apžvalgininkai šį įvykį įvardijo labai įvairiai – pradedant „kontroversija“, baigiant „tragedija“.
Akademija kol kas neatsiliepė į reikalavimą plačiau pakomentuoti šią situaciją. Akademijos valdytojų taryba, kuriai priklauso galutinė teisės tvirtinti kviečiamų asmenų sąrašą teoriškai dar galėjo atmesti komiteto sprendimą, tačiau šioje stadijoje tai jau mažai tikėtina. Tą patvirtino ir pirmadienį paskelbtas naujai kviečiamų 928 narių sąrašas – K. Bryanto pavardės jame nėra.