Naujausi Terence’o Malicko projektai

Naujausi Terence’o Malicko projektai

Amerikiečių režisierius Terrence‘as Malickas šiuo metu turi daug „degančių“ projektų iš kurių – net keletas, prie kurių jis dirba jau seniai. Tad galima trumpai prisiminti, kas suplanuota šio pakankamai retai naujus filmus pristatančio, tačiau paskutiniu metu vis daugiau ir daugiau filmuojančio režisieriaus dienotvarkėje.

Tiesą sakant, T. Malickas niekada nebuvo itin produktyvus – tačiau nuo 2010 m., jis, atrodo, įjungė papildomą pavarą, kadangi tuo laikotarpiu iš karto filmavo „Gyvenimo medį“ (angl. „Tree of Life“, 2011 m.) ir „Į stebuklą“ (angl. „To the Wonder“, 2012 m.), vėliau ėmėsi romantinės dramos „Taurių riteris“ (angl. „Knight of Cups“, 2015 m.). Šiuo metu jau aiškūs kai kurie būsimi jo projektai, kai kurios datos ir dar šis bei tas – viską apžvelgus susidaro tikrai eklektiškas įspūdis apie šį režisierių.

2016 m. Venecijos kino festivalyje T. Malickas pristatė dokumentinį filmą, kuris gilinasi į „žmonijos praeities paieškas, tam kad suprastume savo ateitį“. Egzistuoja dvi šio filmo versijos: pirmoji – 44 min. „IMAX“, įgarsinta Brado Pitto ir antroji – 1 val. 30 min. trukmės, įgarsinta Cate Blanchett ir skirta tradiciniams kino teatrams.

Tai projektas, pareikalavęs iš T. Malicko 30 darbo metų, kuriame susipina aštuntajame dešimtmetyje filmuota medžiaga apie aborigenus, 2003 m. ugnikalnio išsiveržimo vaizdai ir t.t.

Ilgoji filmo versija buvo pristatyta Venecijos kino festivalyje, tačiau kol kas dar nepasiekė kino teatrų. „IMAX“ versija rodoma JAV.

Kitas T, Malicko projektas, kuris, manoma, bus pristatytas jau kitais metais, yra 2011 – 2012 m. – iš karto po „Taurių riterio“ filmuota juosta „Besvoris“ (angl. „Weightless“). Joje vaidina Christianas Bale‘as, Ryanas Goslingas, Haley Bennett, Natalie Portman, Michaelis Fassbenderis, Rooney Mara, Cate Blanchett, Valas Kilmeris, Boydas Holbrookas, Benicio Del Toro ir kiti.

Šis būrys aktorių greičiausiai susitiks tik pasitelkiant montažą – kaip kad buvo daroma kuriant „Taurių riterį“. „Besvoris“ pasakos apie du susikertančius meilės trikampius Teksaso muzikos fone.

Galiausiai dar vienas, taip pat jau baigiamas projektas – biografinė karinė drama „Radegunda“ (angl. „Radegund“). Ši juosta pasakos austro Franzo Jägerstätterio, pasipriešinusio naciams ir atsisakiusio kautis, istoriją. Dėl to, kad liko ištikimas savo pacifistiniams principams, 1943 m. jis buvo giljotinuotas. Iš tokio būsimos juostos siužeto aprašymo panašu, kad T. Malickas grįžta prie ilgametražio pasakojamojo žanro stiliaus – paskutinis tokio tipo jo darbas pasirodė jau prieš gerą dešimtmetį – tai buvo biografinė istorinė drama „Naujasis pasaulis“ (angl. „The New World“, 2006 m.). Tuo tarpu tai nebus pirmasis filmas, pasakojantis apie F. Jägerstätterį – dar 1971 m. Vokietijoje sukurtas televizijos filmas „Jägerstätterio byla“ (vok. „Der Fall Jägerstätter“), kurį režisavo Axelis Corti. Pagrindinį vaidmenį T, Malicko režisuojamoje „Radegundoje“ atlieka vokiečių aktorius Augustas Diehlas, jau turintis patirties su amerikiečių režisieriais – 2009 m. jį buvo galima pamatyti Quentino Tarantino karinėje nuotykių dramoje „Negarbingi šunsnukiai“ (angl. „Inglourious Basterds“), o šiemet – Roberto Zemeckio romantinėje veiksmo dramoje „Sąjungininkai“ (angl. „Allied“) – beje, abu kartus jo kolega buvo B. Pittas.

Daugiau artimiausių projektų T. Malickas neturi. Ar jis vėl grįš prie eksperimentinio kino, o gal pasiliks prie pasakojimo tipo? Tai paaiškės tik 2018 m.!

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles