„Mulan“ premjera iš naujo įžiebė demokratinius protestus

„Mulan“ premjera iš naujo įžiebė demokratinius protestus

Milijardus renkantys „Disney“ studijos vaidybiniai animacinių filmų perdirbiniai dar nėra sukėlę tokios audros, kaip tai padarė praeitą savaitę į „Disney+“ platformą paleistas ir palankių kritikų įvertinimų sulaukęs „Mulan“. Žiūrovams jau nepatiko studijos pasirinktas išleidimo būdas – filmas kainuoja papildomus 30 JAV dolerių visiems „Disney+“ nariams, nors po trijų mėnesių jis bus prieinamas visiems. Tačiau papildomai „Mulan“ pasirodymas vėl įžiebė protestus ir judėjimus „Twitter“ socialiniame tinkle, skatinančius boikotuoti šį filmą.

Visa ši audra kilo dėl pernykščių pagrindinės aktorės Liu Yifei komentarų. Kuomet visas pasaulis stebėjo Honkongo protestus, aktorė socialiniame tinkle pasiskelbė palaikanti Honkongo policiją, kuri žiauriai malšino ir naudojo smurtą prieš protestuotojus. Tuo metu šis pasisakymas buvo sutiktas itin neigiamai ir įžiebė judėjimą, raginantį ignoruoti pasirodysiantį aktorės filmą. Ši situacija buvo primiršta dėl visų kitų turiningų praeitų ir šių metų įvykių, tačiau judėjimas grįžo su trenksmu filmui oficialiai pasirodžius praeitą penktadienį.

Ne paslaptis, kad „Disney“ su šiuo filmu taikėsi į Kinijos auditoriją, kuri apima vis didesnę kino rinkos dalį ir yra blogai pagarsėjusi griežta cenzūra, kurios studijos yra linkusios laikytis, kad gautų tą didžiulę pelno riekę. Dauguma Kinijos piliečių taip pat palaiko Liu Yifei, tačiau jos pagrindinė herojė, už savo šalį kovojanti didvyrė, tapo protesto simboliu demokratiniam judėjimui Honkonge. Kai rugpjūtį buvo suimta svarbi Honkongo aktyvistė Agnes Chow, šalies gyventojai ją praminė tikrąja Mulan.

Nuo praeito penktadienio Honkongo bei Taivano aktyvistai ragino žiūrovus boikotuoti „Mulan“ perdirbinį ne tik dėl pagrindinės aktorės komentarų, bet ir „Disney“ studijos pataikavimo Kinijos vyriausybei, kuri yra atsakinga už daugybę žmogaus teisių pažeidimų. Filmas dar papildomai yra kritikuojamas už tai, kad dalis filmavimų vyko Sindziango regione, kuriuose vyksta pasaulio pasmerktos musulmonų perauklėjimo stovyklos. Šio regiono vyriausybėms filmas išreiškė atskirą padėką pabaigos titruose.

Ar šis protestas bus pavykęs, pasakyti dar per anksti. Kadangi „Disney“ platina filmą per savo internetinę platformą, jie neprivalo paskelbti uždirbtų pajamų. Bet kokiu atveju, „Disney+“ lankomumas bei pelnas šoktelėjo į viršų per „Mulan“ premjeros savaitgalį, o kai kuriuose kino teatruose filmas jau surinko neprastus 6 milijonus JAV dolerių (jo biudžetas 200 milijonų). Tačiau didysis testas bus rugsėjo 11 d., kai „Mulan“ dar labiau išsiplės ir pasieks savo auditoriją – Kinijos kino teatrus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles