Mirė legendinis kino aktorius Christopheris Lee

Mirė legendinis kino aktorius Christopheris Lee

Birželio 11 dieną buvo paskelbta, pasaulį paliko bene žinomiausias britų kino aktorius, žinomiausias blogietis ir siaubo juostų ikona Christopheris Lee. Sulaukęs 93 metų aktorius mirė ligoninėje po kvėpavimo sutrikimų. Ch. Lee buvo išties ypatingas aktorius, per savo karjerą atlikęs daugiau nei 200 pačių įvairiausių vaidmenų, o IMDB jis savo darbų sąraše turi apie 275 paminėjimus vaidybos skiltyje. Aktorius mirė dar praėjusį sekmadienį, birželio 7 dieną, tačiau jo žmona nusprendė apie tai pranešti tik po to, kai susisieks su visais aktoriaus artimaisiais.

Per visą savo vaidybos karjerą aktorius suvaidino pačius ikoniškiausius Holivudo blogiečius ir siaubo personažus – Grafą Drakulą, Frankenšteino monstrą, taip pat atliko Skaramango vaidmenį ir kovojo su Rogeriu Moore‘u filme apie agentą Džeimsą Bondą. Savaime suprantama, aktorius įkūnijo ir Sarumaną, autoriaus J. R. R. Tolkieno romanų serijos „Žiedų valdovas“ (angl. „Lord of the Rings“) ir „Hobitas“ (angl. „The Hobbit“) ekranizacijose. Įdomu dar ir tai, kad jis buvo vienintelis aktorius iš pastarojo filmo kūrybinės grupės, kuris iš tikro buvo sutikęs ir gyvai bendravęs šių fantastinių romanų autorių J. R. R. Tolkieną, gimusį 1892 metais.

Didelio ūgio ir žemo balso savininkas tobulai tiko atlikinėti blogiečių vaidmenis. Per visą karjerą jis yra vaidinęs vergų pirklį, pamišusį karalių, vampyrus, išprotėjusius ir žiaurius žudikus profesorius. Suvaidinęs „Frankenšteino prakeiksme“ (angl. „The Curse of Frankenstein“) ir „Siaubūne Drakuloje“ (angl. „Horror of Dracula“) aktorius, galima sakyti, šeštojo dešimtmečio pabaigoje prikėlė siaubo žanrą. Kraujasiurbį tamsos princą Ch. Lee suvaidino net 10 kartų, tačiau iki pat gyvenimo pabaigos nemėgo jam skirto titulo – „siaubo legenda“.

Aktorius buvo labai daug susijęs ir su Šerloko Holmso istorija. 1959 metais jis suvaidino Baskervilių valdų naująjį savininką filme „Baskervilių šuo“ (angl. „The Hound of Baskervilles“). Taip pat, jis pats net tris kartus atliko Šerloko Holmso vaidmenį, o paskutinysis toks buvo 1991 metais pasirodžiusiame televizijos filme „Incidentas prie Viktorijos krioklių“ (angl. „Incident at Victoria Falls“). Taip pat jam yra vaidinti garsiojo detektyvo brolį Maikroftą.

Ch. Lee savo vaidmenų sąraše taip pat turi Rasputiną ir Liuciferį, o jo veikėjai yra nužudę Anglijos karalių Čarlzą I ir Prancūzijos karalių Liudviką XVI. Aktorius taip pat yra atlikęs vaidmenį ir „Žvaigždžių karuose“ (angl. Star Wars“).

Aktoriaus karjera yra be galo plati ir labai įdomi, tačiau jis yra pasižymėjęs ir ne tik kine. Visų pirma, jis yra tarnavęs II Pasaulinio karo metu britų specialiųjų operacijų pajėgose SAS, nors niekada per daug apie šią patirtį nekalbėdavo. „Buvau prijungtas prie SAS keleta kartų, tačiau kaip visi – buvę, esami ar būsimi – kariai, negalime kalbėti apie kokias nors operacijas. Sakykim, kad tarnavau specialiųjų operacijų pajėgose ir daugiau apie tai nekalbėkim“, – apie savo tarnybą yra sakęs Ch. Lee.

Taip pat, jis buvo įkūręs juodojo metalo grupę, su kuria išleido porą albumų.

Taip pat skaitykite

Komentarai

 1. Rytis / 2015 birželio 11

  Tai kad jis 7 dieną numirė 😉 Pasitikslint siūlyčiau prieš rašant kino žinove

  • Dario Voitukevez / 2015 birželio 11

   Oficialiai apie jo mirtį paskelbė šiandien, 14:28, o tik po to papildė kada tiksliai, kai jau visi pasaulio kino portalai pasidalijo šia žinia su savo skaitytojais.

 2. Petras / 2015 birželio 11

  tai gal tu pasiskaityk pirma 😉