„Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ pelnė geriausio metų filmo apdovanojimą

„Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“ pelnė geriausio metų filmo apdovanojimą

Kino filmas „Pašėlęs maksas: įtūžio kelias“ savo pasiekimais ir toliau džiugina viso pasaulio gerbėjus. Šįkart „The National Board of Review“ komisijos nariai antradienį paskelbė, jog Makso nuotykių filmas neabejotinai turi būti vadinamas geriausia 2015 metų juosta.

Nepaisant fakto, kad Georgo Millerio kūdikiui pavyko tapti geriausiu metų filmu – tai buvo vienintelis apdovanojimas, kurį pelnė post-apokaliptinė juosta kartu su Charlize Theron ir Tomu Hardy priešaky. Tris apdovanojimus pelnė „Marsietis“ (angl. „The Martian“), o po du net trys juostos: „Pagiežingas aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“), „Kambarys“ (angl. „Room“) ir „Nežinomos šalies žvėrys“ (angl. „Beasts of No Nation“).

Ridley’io Scotto ir Matto Damono tandemas filme „Marsietis“ komisijos narių taip pat nepaliko abejingų – juosta pelnė apdovanojimus geriausio režisieriaus ir geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijose, o dėka Drew Goddardo juosta buvo įvertinta aukščiausiais balais ir geriausio adaptuoto scenarijaus kategorijoje. Filmo „Kambarys“ žvaigždė Brie Larson buvo pripažinta geriausia metų aktore, o tuo tarpu jos jaunasis kolega Jacobas Tremblay kartu su juostos „Nežinomos šalies žvėrys“ aktoriumi Abrahamu Attah buvo įvertinti, kaip didžiausią potencialą turinčiais būsimais aktoriais.

Quentino Tarantino juosta „Pagiežingas aštuonetas“ taip pat gali pasigirti keliais ryškiais įvertinimais. Filmas buvo įvertintas, kaip turintis geriausią originalų scenarijų, o aktorė Jennifer Jason Leigh geriausia antraplane aktore.

Kaip bebūtų keista, daugybė išties gerų filmų šiais metais nebuvo apdovanoti. Tokioms juostoms, kaip „Steve Jobs“ kartu su Michaelu Fasbenderiu, „Joy“ su Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio filmui „The Revenant“ ar „Šnipų tiltas“, kurio žvaigždėmis buvo režisierius Stevenas Spielbergas su aktoriumi Tomu Hanksu buvo užmiršti.

NBR prezidentė Annie Schulhof gražiai atsiliepė apie šių metų nugalėtojus: „Šių metų nugalėtojų filmų sąrašas atspindi žmonių populiarųjį kiną. Mes esame susižavėję ir norime apdovanoti režisierius George’ą Millerį ir Ridley Scottą, kurie yra neabejotinai du ikoniškiausi kino kūrėjai. Kartu taip pat džiaugiamės galėdami stebėti jaunųjų talentų gimimą.“

NBR apdovanojimuose balsuoja paprasti kino entuziastai, profesionalai, akademikai ir jaunieji kino režisieriai bei studentai. Prieš metus vykusiuose rinkimuose triumfavo juosta „Žiaurūs 1981-ųjų metai“ (angl. „A Most Violent Year“), o geriausiais aktoriais buvo pripažinti Oscaras Isaacas už vaidmenį „Žiaurūs 1981-ųjų metai“ bei Michaelas Keatonas suvaidinęs „Žmogų-paukštį“ (angl. „Birdman“) ir Julianne Moore už filmą „Vis dar Elis“ (angl. „Still Alice“).

Šių metų nugalėtoju sąrašas atrodo taip:

Geriausias filmas: „Pašėlęs maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“)
Geriausias režisierius: Ridley Scott – „Marsietis“ (angl. „The Martian“)
Geriausias aktorius: Matt Damon – „Marsietis“ (angl. „The Martian“)
Geriausia aktorė: Brie Larson – „Kambarys“ (angl. „Room“)
Geriausias antraplanis aktorius: Sylvester Stallone – „Krydas“ (angl. „Creed“)
Geriausia antraplanė aktorė: Jennifer Jason Leigh – „Pagiežingas aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“)
Geriausias originalus scenarijus: Quentin Tarantino – „Pagiežingas aštuonetas“ (angl. „The Hateful Eight“)
Geriausias adaptuotas scenarijus: Drew Goddard – „Marsietis“ (angl. „The Martian“)
Geriausia animacija: „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“)
Metų proveržis: Abraham Attah – „Nežinomos šalies žvėrys“ (angl. „Beasts of No Nation“) & Jacob Tremblay – „Kambarys“ (angl. „Room“)
Geriausias režisieriaus debiutas: Jonas Carpignano – „Viduržemio jūra“ (angl. „Mediterranea“)
Geriausias užsienio filmas: „Saulo sūnus“ (angl. „Son of Saul“)
Geriausia dokumentika: „Amy“ (angl. „Amy“)
Williamo K. Everson juostos istorinis apdovanojimas: Cecilia DeMille Presley
Geriausias aktorių kolektyvas: „Spekuliacijų žaidimas“ (angl. „The Big Short“)
Spotlight apdovanojimas: „Sicario: Narkotikų kelias“ (angl. „Sicario“) už nuostabų komandinį vizijos darbą
NBR Freedom of Expression apdovanojimas: „Nežinomos šalies žvėrys“ (angl. „Beasts of No Nation“) & „Mustang“ (angl. „Mustangas“)

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. Saulius / 2015 gruodžio 2

    Na nors ir 2014m bet Intersteller ir The Martian man geriasi pastarųjų metų filmų..