Mirė filmo „Žąsine, kur mano automobilis?“ režisierius Danny’is Leineris

Mirė filmo „Žąsine, kur mano automobilis?“ režisierius Danny’is Leineris

Mirė televizijos ir filmų režisierius Danny‘is Leineris, kuris režisavo tokius populiarius filmus, kaip „Žąsine, kur mano automobilis?“ (angl. „Dude, Where’s My Car“) ir „Kaip Haroldas ir Kumaras kaifą gaudė“ (angl. „Harold & Kumar Go to White Castle“). Režisieriui tebuvo 57-eri.

D. Leinerio kolega Rossas Putmanas apie režisieriaus mirtį patvirtino „Facebook“ pranešimu, kuriame paaiškino, kad mirties priežastis – vėžys, su kuriuo režisierius kovojo jau kurį laiką. „Jeigu reikėtų pasakyti bent vieną dalyką apie Danny, kaip kino kūrėją, pasakyčiau, kad jis niekada neleisdavo mums padaryti mažiau, negu mūsų įmanomas geriausias rezultatas. Jis skatindavo mus daryti tai, ką mes mokame geriausiai,“ – „Facebook“ pranešime rašė R. Putmanas.

Filmo „Kaip Haroldas ir Kumaras kaifą gaudė“ žvaigždės Johnas Cho ir Kalas Pennas savo „Twitter“ paskyrose taip pat pasidalijo prisiminimais apie režisierių su kuriuo kartu dirbo: „Danny‘is buvo toks griežtas, toks linksmas ir šaunus vakarienės kompanionas. Jo draugams ir šeimai siunčiu kuo nuoširdžiausią užuojautą“, rašė aktorius J. Cho. „Jis buvo toks linksmas, sąmoningas ir padrąsinantis žmogus“, „Twitter“ rašė aktorius K. Pennas.

Pabaigęs studijas Niujorke esančiame „Purchase“ koledže, D. Leineris 1996 m. režisavo komediją „Layin‘ Low“, kurioje vaidino aktoriai Jeremy‘is Pivenas ir Edie‘is Falco. Kitas jo režisuotas filmas „Žąsine, kur mano automobilis?“ uždirbo daugiau nei 73 milijonus dolerių, o filmas „Kaip Haroldas ir Kumaras kaifą gaudė“ susilaukė tiek dėmesio, kad buvo sukurta ir antroji dalis, tačiau ją režisavo jau ne D. Leineris. Filmų kūrėjas režisavo ir daugybę televizijos laidų bei serialų epizodų, tokių kaip „How to Make It In America“, „The Mind of the Married Man“, „Biuras“ (angl. „The Office“), „Sopranai: mafijos kronika“ (angl. „The Sopranos“), „Freaks and Geeks“ bei „Sustabdyta raida“ (angl. „Arrested Development“). Dukterinei „Sony“ įmonei „Sony Crackle“ D. Leineris taip pat režisavo keletą komiško serialo „Backwash“ epizodų.

Artimiausiomis savaitėmis Los Andžele įvyks ir memorialinis renginys kino kūrėjui D. Leineriui atminti.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles