Mirė britų aktorius Robertas Hardy’is

Mirė britų aktorius Robertas Hardy’is

Gedulas Hogvartse. BBC praneša, kad ketvirtadienį, rugpjūčio 3-iąją mirė britų aktorius Robertas Hardy‘is, keturiuose „Hario Poterio“ (angl. „Harry Potter“) serijos filmuose įkūnijęs Magijos ministrą Kornelijų Karamelę. Aktoriui buvo 91-eri.

Žymus britų teatro, televizijos ir kino aktorius R. Hardy‘is labiausiai išgarsėjo mažajame ekrane ne kartą suvaidinęs Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Winstoną Churchillį (paskutinį kartą tai nutiko vos prieš dvejus metus – 2015 m.) bei nusifilmavęs 12 metų 1978 – 1990 m.) trukusiame seriale „Visi dideli ir maži padarai“ (angl. „All Creatures Great and Small“), kur vaidino veterinarą Sigfrydą Farnoną.

Kine jis dirbo su žinomais režisieriais: pradedant Richardu Lesteriu („Kaip aš laimėjau karą“ / angl. „How I Won the War“, 1967 m.) ir Richardu Fleischeriu („Rilingtono aikštė 10” / angl. „10 Rillington Place“, 1971 m.), baigiant Kennethu Branagh („Merės Šeli Frankenšteinas“ / angl. „Mary Shelley‘s Frankenstein“, 1994 m.) ir Angu Lee („Protas ir jausmai“/ angl. „Sense and Sensibillity“, 1995 m.). Du kartus bendradarbiavo su prancūzų režisieriumi Claude‘u Pinoteau filmuose „Tylenis“ (pranc. „Le Silencieux“, 1973 m.) ir „Antausis“ (pranc. „La Gifle“, 1974 m.).

Tačiau jaunajai kartai R. Hardy‘is, kuris tikėjo, kad aktoriais ne tampama, o gimstama, žinoma, buvo ir visada išliks visų pirma Magijos ministras Kornelijus Karamelė iš Hario Poterio serijos. Šis personažas pasirodė keturiuose filmuose: „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“ („Harry Potter and the Chamber of Secrets“, 2002 m.), „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ (angl. „Harry Potter and the Prisoner of Ascaban“, 2004 m.), „Haris Poteris ir ugnies taurė“ (angl. „Harry Potter and the Goblet of Fire“, 2005 m.) bei „Haris Poteris ir Fenikso brolija“ (angl. „Harry Potter and the Order of the Phoenix“, 2007 m.). Tiesą sakant, jei ne kino studijos „Warner Bros.“ taupumas, šis personažas dar galėjo pasirodyti ir kituose serijos filmuose – R. Hardy‘io paslaugų buvo atsisakyta vien dėl to, kad studijai pasirodė per brangu mokėti 1 mln. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų dydžio gyvybės draudimo mokestį už aktorių, kuriam tuo metu buvo 85-eri.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles