Mirė aktorius Michaelis Nyqvistas

Mirė aktorius Michaelis Nyqvistas

Birželio 27 d. mirė švedų aktorius Michaelis Nyqvistas, žiūrovams geriausiai pažįstamas iš „Mileniumo“ trilogijos („Mergina su drakono tatuiruote“, „Mergina, kuri žaidė su ugnimi“, „Mergina, kuri užkliudė širšių lizdą“ / „Män som hatar kvinnor“, 2009 m., „Flickan som lekte med elden“, 2009 m., „Luftslottet som sprängdes“, 2009 m.), kurioje įkūnijo pagrindinį vyrišką personažą – žurnalistą Mikaelį Bliumkvistą. 56-erių metų aktorius pralaimėjo kovą su plaučių vėžiu. M. Nyqvisto agentė Alissa Goodman išplatino pranešimą, kad aktorius „mirė apsuptas savo artimųjų (…). Savo gera nuotaika ir savo aistra jis užkrėsdavo visus tuos, kurie jį pažinojo ir mylėjo. Jo žavesys ir jo charizma buvo nenuneigiami, o jo meilę menui pajuto visi, kuriems teko malonumas su juo kartu dirbti“.

M. Nyquistas gimė 1960 m. Stokholme. Iš pradžių – devintajame ir dešimtajame XX a. dešimtmečiais – jis vaidino teatre, bei įvairiuose skandinavų režisierių kino bei televizijos projektuose. Galima sakyti, kad didžiausius kino ekranus jis šturmavo suvaidinęs Lukas‘o Moodyssono filme „Kartu“ (šved. „Tillsammans“, 2000 m.). Tačiau plačiausiai duris į šlovę jam atvėrė švedas Nielsas Ardenas Oplevas, pasiūlęs Mikaelio Bliumkvissto vaidmenį Stiego Larssono „Mileniumo“ trilogijos ekranizacijoje. Pirmojoje dalyje „Mergina su drakono tatuiruote“ pasakojama, kaip su buvusiu socialinių ir ekonominių tyrimų leidinio „Millenium“ redaktoriumi Mikaeliu Bliumkvistu susisiekia stambus pramonininkas Henrikas Vangeris, norėdamas atgaivinti prieš gerus keturiasdešimt metų nutrauktą tyrimą.

Po itin sėkmingos „Mileniumo“ trilogijos M. Nyqvistas atliko keletą antraplanių vaidmenų Holivudo projektuose, tokiuose kaip „Džonas Vikas“ (angl. „John Wick“, 2014 m.) ar „Neįmanoma misija. Šmėklos protokolas“ (angl. „Mission: Impossible – Ghost Protocol“, 2011 m.). 2010 m. aktorius išleido savo memuarų knygą, kurioje papasakojo apie tai, kad buvo įvaikintas bei apie savo biologinių tėvų paieškas.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles