Pelningiausi savaitės filmai: Barbėheimeris palaiko stiprią antrą savaitę

Pelningiausi savaitės filmai: Barbėheimeris palaiko stiprią antrą savaitę

Kino teatrai toliau švenčia Barbėheimerį. Didžiausio šių metų fenomeno sprogimas perėjo į antrą savaitę, kur ir „Barbė“ ir „Openheimeris“ rodo stulbinamus finansinius rezultatus, palikdami mažai vietos išdrįsusiems rungtis prieš juos.

Antrąją savaitę „Barbė“ surinko 93 mln. dolerių Amerikos rinkoje ir tai pastato filmą septintoje vietoje tarp visų laikų pelningiausių antrosios savaitės pelnų. O iš viso dabar surinkta net 780 mln. dolerių. Per dvi savaites „Barbė“ pasauliniu mastu yra trečias pelningiausias metų filmas, kitą savaitę turėsiantis pralenkti antroje vietoje esančius „Galaktikos Sergėtojus 3“ (angl. „Guardians of the Galaxy Vol 3.“). Tada prasidės Barbės ir Mario susidūrimas. „Broliai Super Mario. Filmas“ (angl. „The Super Mario Bros. Movie“) kol kas yra pelningiausias 2023 m. filmas su 1.4 milijardu dolerių pasauliniu mastu ir žiūrėsim ar „Barbė“ perkops šią ribą.

Jau po pirmos savaitės turėjo pasklisti žinia tarp žiūrovų, kad „Openheimeris“ nėra ką pavadintum lengvai susižiūrinčiu filmu, bet tai visiškai neatbaidė auditorijos ir susidomėjimas šia trijų valandų politine biografija išliko toks pat didžiulis. Su stabiliais bilietų pardavimais ir IMAX ekranais, filmo dabartinis pelnas siekia 400mln. dolerių. Per dvi savaites, „Openheimeris“ peršoko iš viso surinktas „Tenet“ pajamas ir dabar yra šeštas pelningiausias filmas režisieriaus karjeroje.

„Disney“ savo rankose turi dar vieną pralaimėjimą. Didžioji savaitgalio premjera „Dvaras, kuriame vaidenasi“ (angl. „Haunted Mansion“) yra naujas studijos vaidybinis perdirbinys, šįkart paremtas itin populiariu Disneilendo atrakcionu. Tad gal studija gaus kažkiek naudos iš atrakciono pareklamavimo didžiajame ekrane, nes finansiškai filmui sekasi tragiškai. „Dvaras, kuriame vaidenasi“ bandė praslysti pro Barbėheimerį suteikiant šeimoms alternatyvią, šiurpesnę pramogą, bet kritikai su prastokais įvertinimais iš anksto perspėjo nešvaistyti jam laiko. Žiūrovų įvertinimai irgi nebuvo pagirtini. Taip pat, prasidėjus aktorių streikui, filmo žvaigždės neatliko interviu ir neprisidėjo prie reklamavimo, tad tos dvi savaitės be stipraus marketingo postūmio prieš premjerą irgi galėjo pakenkti. Per premjerinį savaitgalį „Dvaras, kuriame vaidenasi“ surinko 24 mln. dolerių Amerikoje, o už jos ribų filmas sulaukė labai mažai susidomėjimo ir pasauliniu mastu prisidėjo tik varganus 9 mln. O kadangi tai yra dar vienas iš tų „Disney“ vaidybinių perdirbinių su Holivudo žvaigždėmis bei kompiuterinių efektų apkrova, filmo biudžetas siekia 150 mln. Tad su per premjerinį savaitgalį surinktais 33 mln., „Disney“ šį filmą drąsiai gali nurašyti kaip didžiulę finansinę nesėkmę.

Ketvirtoje vietoje išsilaikęs religinis trileris „Sound of Freedom“ jau pradeda rodyti lėtėjimą, per savaitgalį pridėjęs 13mln. prie iš viso dabar turimų beveik 150 mln. dolerių. Smulkus biudžetas jau viršytas dešimt kartų ir Amerikos rinkoje filmas pralenkė tokius masinius projektus kaip „Neįmanoma Misija: Mirtinas Atpildas“ (angl. „Mission Impossible – Dead Reckoning“), „Stichijos“ (angl. „Elemental“) ir „Greiti ir Įsiutę 10“ (angl. „Fast X“).

Su prastokais rezultatais Amerikos rinkoje, Tomo Cruise‘o „Neįmanoma Misija: Mirtinas Atpildas“ liko numuštas į penktą vietą, bet pasaulinė rinka vis dar bando ištraukti šį filmą iš nuostolių ribos. Šiuo metu „Mirtinas Atpildas“ turi beveik 450 mln. dolerių ir nors yra šansų, kad galų gale filmas nebus prirašytas prie išlaidų, jau akivaizdu, kad jam konkuruoti prieš Barbėheimerį buvo blogas sprendimas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles