Oskarai 2019: „Populiariojo filmo“ kategorija atšaukta

Oskarai 2019: „Populiariojo filmo“ kategorija atšaukta

Akademijos apdovanojimai dar žinomi kaip tiesiog „Oskarai“  – Jungtinių Amerikos Valstijų filmų apdovanojimai, kuriuos rengia Amerikos filmų ir mokslų akademija (angl. Academy of Motion Picture Arts and Sciences). Pirmoji Akademijos apdovanojimų ceremonija vyko dar 1929-aisiais, tuomet ceremonija vyko 15 minučių, bilietas kainavo 5 dolerius, o renginyje dalyvavo apie 270 svečių. Šiandien tai yra didžiausi ir geriausiai pasaulyje žinomi Holivudo filmų apdovanojimai.

Prieš mėnesį pasirodė žinių, jog Kino akademija prie mums jau žinomų Oskarų nominacijų pridėjo vieną naują. Ši nominacija buvo pavadinta „Geriausiu populiariuoju filmu“. Žinia labai greit apskriejo kino pasaulį ir pasigirdo gausybė nuomonių. Didžioji jų dalis buvo neigiamos. Pirmiausia kilo klausimas, kaip apibrėžti populiarųjį filmą? Kodėl toks skirstymas iš viso reikalingas? Buvo galima įžvelgti ir dar vieną šio sprendimo priežastį. „Oskarų“ ceremonijos žiūrovų skaičius mažėja. Mažiau žiūrovų – mažiau ir uždirbama. Komerciškai sėkmingų filmų pasirodymas „Oskaruose“ gali pritraukti daugiau akių, o kartu ir daugiau pelno.

Ką tik paskelbta, jog artimiausiuose Oskarų apdovanojimuose šios kategorijos nebus. Akademijos teigimu, „nors Akademija ir džiaugiasi visų žanrų filmais, nauja kategorija jau sukurtiems filmams sukelia per daug iššūkių“. Organizacijos vadovė Dawn Hudson kalbėjo: „Į naujos kategorijos pristatymą žmonės reagavo labai įvairiai ir mes supratome, jog su savo nariais turime daugiau padiskutuoti. Bėgant metams, įskaitant ir šiuos, mes keitėme Oskarus ir mes tęsime savo evoliuciją, kartu gerbdami nuostabų praėjusių 90-ies metų palikimą“. Šių metų ceremonija bus kitokia ir tuo, jog transliacija sutrumpinta iki 3 valandų, o 6-8 iš dabartinių 24 apdovanojimų bus įteikti reklaminių pertraukėlių metu.

91-oji Oskarų teikimo ceremonija vyks vasario 24-ąją dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles