2015 m. sausio 11 d. Roka di Papos mieste Italijoje mirė legendinė švedų aktorė Anita Ekberg. Aktorė buvo 83 metų amžiaus. Anita Ekberg pasaulinio lygio žvaigžde tapo nusifilmavusi vienoje garsiausių scenų per visą kino istoriją – tai naktinės maudynės Trevio fontane didžiojoje italų režisieriaus Federico Felinni‘o filme „Saldus gyvenimas“ („La dolce vita“).

Būsimoji F. Felinni‘o mūza Kerstin Anita Marianne Ekberg gimė 1931 m. rugsėjo 29 d. Malmėje (Švedija). 1950 m. už ypatingą plastiškumą pelnė „Mis Švedija“ titulą. Prieš pradėdama filmuotis Holivude, trumpai dirbo modeliu. Per penkerius metus, praleistus besifilmuojant Holivude „Ledkalniu“ pravardžiuotai aktorei paprastai tekdavo nedideli vaidmenys. O tada F. Felinni, jau gerai žinomas kaip filmų „Gatvė“ („La estrada“) ir „Naktys Kabirijoje“ („Le notti di Cabiria“) pasiūlė Anitai vaidmenį filme „Saldus gyvenimas“ (1960 m.). Šiame filme ji vaidina amerikietę aktorę Silviją, trumpam atskridusią į Romą. Vaikščiodama kartu su Marčelu Rubiniu (akt. Marcello Mastroianni) po naktinę Romą, Silvija sumano išsimaudyti garsiajame Trevio fontane (dabar bet kokios maudynės jame yra griežtai draudžiamos!). Šios scenos kadrai, kuriuose Anita su visa juoda prabangia suknele užfiksuota po Trevio fontano kaskadomis, tapo bene ikonografiškiausiais per visą kino istoriją.

Savo laiku buvusiai ne mažesnio ryškumo sekso simboliui kaip amerikietė Marilyn Monroe ar prancūzė Brigitte Bardot, Anitai Ekberg „Saldus gyvenimas“ iš esmės taip ir liko vienintelis rimtas filmas – vėliau ją buvo galima išvysti filme „Bokačio ‘70“ („Boccaccio ‘70“), F. Felinni režisuotame segmente „Daktaro Antonijo gundymas“ („Le tentazioni del dottor Antonio“), daugybėje kitų itališkų filmų, tačiau tokio atgarsio kaip „Saldus gyvenimas“ nei šie filmai, nei A. Ekberg vaidmenys juose nesulaukė. Kiek įsimintinesnis buvo jos pasirodymas 1972 m. F. Felinni‘o „Interviu“ („Intervista“). Šiame dokumentiniame filme legendinis režisierius dar kartą apžvelgia savo sukurtus filmus – tarp jų, žinoma, ir „Saldų gyvenimą“. Galutinai su filmavimo aikštele A. Ekberg atsisveikino 2002 m., iš viso kine ir televizijoje sukūrusi 64 vaidmenis.

Po dviejų nesėkmingų santuokų (1956 – 1959 su britų aktoriumi Anthony Steelu ir 1963 – 1975 su amerikiečių aktoriumi ir rašytoju Riku Van Nutteru) ir keleto nelaimingų romanų Anita Ekberg savo gyvenimą baigė netoli Romos esančiame pensione. 2011 m. Italijos dienraštis „La Stampa“ paskelbė tikrą aliarmą, kadangi nebuvo nieko, kas galėtų pasirūpinti garbaus amžiaus aktorės poreikiais. Dar prieš tai, duodama interviu savo aštuoniasdešimto jubiliejaus proga, legendinė aktorė išsitarė, kad „jaučiasi truputį vieniša“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles