Michaelas B. Jordanas prašo daugiau įvairovės iš Holivudo studijų

Michaelas B. Jordanas prašo daugiau įvairovės iš Holivudo studijų

JAV vis dar nerimsta aistros, kurias pakurstė juodaodžio George’o Floydo mirtis – afroamerikietis užduso prispaustas jį bandžiusio sulaikyti policininko keliu Mineapolyje. Šis įvykis išprovokavo gausybę protestų abiejose Atlanto pusėse. Birželio 6 d. Los Andžele vykusioje taikioje demonstracijoje, kurią organizavo keturios didžiausios Holivudo aktorių agentūros, dalyvavo ir pasisakė aktorius Michaelas B. Jordanas. Susirinkusiai miniai M. B. Jordanas atskleidė kino industrijoje patiriamą nelygybę.

„Naudojuosi savo įtaka prašydamas įvairovės, bet jau atėjo metas, kai studijos, agentūros, visi šie pastatai, prieš kuriuos mes dabar čia stovime, padarytų tą patį. Esate įsipareigoję pasiekti 50/50 2020 m. lyčių lygybės atžvilgiu. O kur įsipareigojimas juodaodžių įdarbinimui? Filmai apie juodaodžius, sukurti juodaodžių vykdytojų ir juodaodžių konsultantų? Ar jūs taip pat kontroliuojate mūsų pasakojamas istorijas? Išneškime mūsų tamsą į šviesą.“

M. B. Jordanas tiesiogiai kreipėsi į agentūras, kviesdamas palaikyti Juodąją kultūrą. „Sportbačiai, sportas, komedijų kultūra – visa tai jums labai patinka, o mes kiekviename žingsnyje susiduriame su diskriminacija. Ar galite paremti juodaodžių prekės ženklus?“. Aktoriaus kalbą palydėjo pritariančios susirinkusiųjų ovacijos.

Visai neseniai filme „Siekiant gailestingumo“ (angl. „Just Mercy“, 2019 m.) aktorius suvaidino advokatą Bryaną Stevensoną – „Lygaus teisingumo iniciatyvos“ (angl. Equal Justice Iniciative) įkūrėją ir prezidentą. Ši organizacija teikia teisines paslaugas asmenims, galbūt neteisingai nuteistiems ir atliekantiems laisvės atėmimo bausmę arba laukiantiems egzekucijos JAV kalėjimuose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles