H. Miyazakis buvo vienintelis išvengęs H. Weinsteino žirklių

H. Miyazakis buvo vienintelis išvengęs H. Weinsteino žirklių

Niekam nebuvo paslaptis, kad savo laikais prodiuseris Harvey Weinsteinas mėgdavo „apkarpyti“ jo studijos platinamus ar prodiusuojamus filmas – dažnai net neatsižvelgdamas į tų filmų režisierių pageidavimus. Dėl to jam buvo prilipusi Žirkliarankio pravardė. Tačiau jei tai, ką rašo „Indiewire“, yra tiesa, buvo viena studija – o jei tiksliau, vienas režisierius, – kurie sugebėjo pasipriešinti Harvey Žirkliarankio Weinsteino užmačioms. Tai Hayao Miyazaki.

Trumpam grįžkime į praeitį. 1996 m. „Disney“ pasiekė susitarimą su H. Miyazakio studija „Ghibli“ dėl jo kurtų filmų dubliavimo ir išleidimo JAV. Už H. Miyazakio „Princesės Mononokės“ (jap. „Mononoke-hime“, 1997 m.) platinimą JAV buvo atsakinga kino studija „Miramax“ (H. Weinsteino įkurta kompanija, kurią 1993 m. perpirko „Disney“).

Tačiau žinios apie H. Weinsteino pomėgį savo nuožiūra karpyti filmus jau buvo tiek pasklidusios, kad H. Miyazakio prodiuseris, sužinojęs naujienas apie „Princesę Mononokę“, nusiuntė H. Weinsteinui samurajų kardą su prikabintu rašteliu: „Jokių karpymų“. Gavęs tokią originalią žinutę H. Weinsteinas tiesiog pasiuto (jis norėjo 135 minučių trukmės „Princesę Mononokę“ sutrumpinti iki 90 minučių – t. y. iškirpti gerą trečdalį viso filmo). Jis pradėjo grasinti tuometiniam „Ghibli“ studijos direktoriui Steve’ui Alpertui: „Jei neliepsit [Miyazakiui] sutrumpinti suknisto filmo, jūs daugiau niekada nedirbsit šitoj suknistoj industrijoj! Supratai? Niekada!“.

H. Weinsteino nelaimei H. Miyazakis „Disney“ – „Ghibli“ susitarime buvo pasilikęs galutinio montažo teisę. Taigi H. Weinsteinas, kad ir labai norėdamas, čia nieko negalėjo padaryti. Praėjus keleriems metams H. Miyazakis duodamas interviu leidiniui „Gardian“ papasakojo, kad H. Weinsteinas jį tiesiog užbombardavo agresyviomis atakomis. „Ėjau į susitikimą su Harvey Weinsteinu Niujorke, kur buvau visiškai užbombarduotas jo atakų ir begalinių prašymų sutrumpinti mano filmą“, pasakoja japonų animacijos burtininku vadinamas režisierius ir prideda: „Tačiau aš laimėjau“.

Žinant, kaip vėliau susiklostė šio konflikto dalyvių likimas (ir kad dabar H. Weinsteinas turi daug  rimtesnių problemų, nei „per ilgis“ filmai bei daugiau nei pakankamai laiko tai apmąstyti), galima patvirtinti, kad H. Miyazakio pergalė buvo tvirta ir neabejotina. 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles