Meksikos kandidatas į Oskarus – Venecijoje triumfavusi Alfoso Cuaròno drama „Roma“

Meksikos kandidatas į Oskarus – Venecijoje triumfavusi Alfoso Cuaròno drama „Roma“

Alfonso Cuaròno šeimos drama „Roma“ išrinkta Meksikos kandidatu į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Ši juosta visai neseniai vykusiame Venecijos kino festivalyje laimėjo pagrindinį jo prizą – Auksinį liūtą. Šis filmas taip pat jau rodytas Teluridės ir Toronto kino festivaliuose, planuojama jį pristatyti ir festivalyje Niujorke.

A. Cuaròno autobiografinių motyvų įkvėpto juodai balto filmo veiksmas vyksta Meksiko mieste ir pasakoja apie aštunto dešimtmečio pradžioje gyvenančią vidurinės klasės šeimą, kuria tykiai ir nepretenzingai rūpinasi jų mylima kartu gyvenanti auklė ir namų prižiūrėtoja, kurią vaidina Yalitza Aparicio.

„Variety“ apžvalgininkas Owenas Gleibermanas apie šį filmą savo apžvalgoje rašo: „Cuarònas atiduoda neištrinamą duoklę Meksikui, kuriame jis užaugo, tačiau pabaigoje tai nebe tiek drama, kiek meditacija, gražus filmas, kurio meniškumas galėjo būti dar didesnis, jei ne prie žemės traukianti sunkio jėga“.

Manoma, kad „Roma“ bus taip pat stiprus pretendentas į geriausio filmo nominaciją. Per paskutinius 20 metų penki neanglakalbiai filmai: „Gyvenimas yra gražus“ (it. „La vita e bela“, 1997 m.), „Sėlinantis tigras, tūnantis drakonas“ (kin. „Wo hu cang long“, 2000 m.), „Laiškai iš Ivo Džimos“ (angl. „Letters for Iwo Jima“, 2006 m.), „Babelis“ (angl. „Babel“, 2006 m.) ir „Meilė“ (pranc. „Amour“, 2012 m.) buvo nominuoti geriausio filmo kategorijoje. Per visą istoriją dar penki filmai ne anglų kalba – „Didžioji iliuzija“ (pranc. „La grande illusion“, 1937 m.), „Z“ (1969 m.), „Emigrantai“ (šved. „Utvandrarna“, 1971 m.), „Verksmai ir šnabždesiai“ (šved. „Viskningar och rop“, 1972 m.) bei „Paštininkas“ (it. „Il postino“, 1994 m.) – taip pat pelnė nominacijas geriausio filmo kategorijoje.

 „Roma“ „Netflix“ platformoje ir kino teatruose bus pradėta rodyti nuo gruodžio 14 d. Šiuo metu savo kandidatus yra pateikusios 39 šalys.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles