Mattas Damonas vaidins kontroversišką JAV verslininką

Mattas Damonas naujame filme „Naftos karalius“ (angl. „The King of Oil“) vaidins milijardierių prekeivį Marcą Richą.

Scerarijus bus paremtas knyga „Naftos karalius: slaptas Marco Richo gyvenimas“ (angl. „The King of Oil: The Secret Lives of Marc Rich“). Ši kūrinys – paslaptingojo verslininko biografija. Marcas Richas – kontroversiškas Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkas. Daugiausia vertėsi įvairių žaliavų, naftos prekyba, rizikos draudimu. Richas pagarsėjo sandoriais su Iranu, Kuba, apartheido režimo Pietų Afrika, Kinija, Sovietų Sąjunga, o vėliau – Rusija. Daug kas šiuos sandorius vertino neigiamai. Verslininkas kartu buvo ir žinomas filantropas. Viso gyvenimo metu finansiškai rėmė Izraelį – padėjo muziejams,  teatrams, mokslinių tyrimų centrams. 1983-iaisiais apkaltintas mokesčių vengimu, su juo susietos 65 baudžiamosios bylos. Po šių kaltinimų M. Richas persikėlė gyventi į Šveicariją ir į Jungtines Amerikos Valstijas nebegrįžo.

Filmą kurs kompanija „Universal Pictures“, o prodiusuos Johnas Krasinskis, vaidinęs seriale „Biuras“ (angl. „The Office“) bei neseniai rodytame filme „Tylos zona“ (angl. „A Quiet Place“). Scenarijų filmui adaptuos Joe Shrapnelis ir Anna Waterhouse („Lenktynės“, angl. „Race“, 2016).

M. Damonas ir J. Krasinskis jau dirbo kartu – kaip prodiuseriai jiedu padėjo atsirasti 2016-ųjų filmui „Mančesteris prie jūros“ (angl. „Manchester by the Sea“). Ši juosta tiesiog sudrebino kino pasaulį. Pelnas buvo beveik dešimteriopai didesnis nei biudžetas, filmas apdovanotas dviem Oskarais ir Auksiniu gaubliu. Galbūt M. Damono ir J. Krasinskio duetas nustebins ir šį kartą

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles