Lietuva į Oskarus taikosi su dokumentiniu filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Lietuva į Oskarus taikosi su dokumentiniu filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

Šiemet Lietuva tapo viena pirmųjų šalių, paskelbusių savo kandidatūras į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Lietuvos pasirinkimas – Arūno Matelio antrasis ilgametražis dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, kurio premjera įvyko pernai Varšuvos kino festivalyje – čia jis buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ yra sporto dokumentikos filmas, pasakojantis apie vienas prestižiškiausių dviračių lenktynių pasaulyje – Giro d‘Italia. Pagrindinis šio filmo fokusas sutelktas į mažiau žinomus profesionalius dviratininkus, visada važiuojančius grupės „uodegoje“. Šie sportininkai turi įveikti visas įmanomas kliūtis dėl vieno vienintelio tikslo – išsaugoti pergalę komandos lyderiui. A. Matelis, kuris šį filmą režisavo, rašė scenarijų ir koprodiusavo, prie šio projekto praleido 8 metus.

Greta pelnyto tarptautinio pripažinimo įvairiuose festivaliuose, „Nuostabieji lūzeriai“ buvo vienas sėkmingiausių šių metų filmų Lietuvoje. Sidabrinių gervių apdovanojimuose „Nuostabieji lūzeriai“ pripažinti geriausiu dokumentiniu filmu bei įvertinti už geriausią muziką (geriausias kompozitorius), taip pat surinko daugiausiai balsų ir pelnė žiūrovų prizą.

„Nuostabieji lūzeriai“ yra ne tik antrasis A. Matelio ilgametražis, bet ir  antrasis jo filmas, teikiamas Oskarams. Pirmoji kandidatūra Oskarams buvo jo debiutinė juosta „Prieš parskrendant į Žemę“, teikta 2006 m. Tai buvo apskritai pirmasis Lietuvos teikimas Oskarams.

Taip pat verta pažymėti, kad pagal naujas Oskarus teikiančios JAV kino meno ir mokslo akademijos taisykles, kitų šalių siūlomi dokumentiniai filmai automatiškai kandidatuoja ne tik į geriausio filmo užsienio kalba kategoriją, bet ir į geriausio dokumentinio filmo.

„Nuostabieji lūzeriai“ kaip Lietuvos kandidatas į Oskarus išrinktas iš penkių pretendentų. Likę keturi kandidatai (du vaidybiniai ir du dokumentiniai filmai): Eglės Vertelytės „Stebuklas“, Audriaus Juzėno „Pelėdų kalnas“, Mindaugo Survilos „Sengirė“ bei Jūratės ir Vilmos Samuolyčių „Močiute, Guten Tag!“.

Šalys iki 2018 m. spalio 1 d. gali teikti savo kandidatūras į Oskarus. Sausio mėnesį bus skelbiamas trumpasis devynių filmų sąrašas, iš kurių vėliau bus atrinkti penki nominantai. Oskarų ceremonija vyks vasario 24 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles