Filmas apie JAV vykusį vergų sukilimą – naujasis „Sundance“ rekordininkas

Filmas apie JAV vykusį vergų sukilimą – naujasis „Sundance“ rekordininkas

Nauji metai kartu reiškia ir kalną naujų filmų, pristatomų įvairiuose kino festivaliuose ir ruošiamų jau kitų metų apdovanojimų sezonui. Šiuo metu JAV vykstantis Roberto Redfordo įkurtas kino festivalis „Sundance“ jau pristatė juostą, kuri šių metų pabaigoje sukels itin daug kalbų.

Kalbama apie „Tautos gimimą“ (angl. „The Birth of a Nation“), sukurtą aktoriaus Nate‘o Parkerio. Juostą parašęs, prodiusavęs, režisavęs ir joje pagrindinį vaidmenį atlikęs N. Parkeris filme pasakoja apie 1831 metais Virdžinijoje vykusį vergų sukilimą, kuriam vadovavo ryžtingasis juodaodis Natas Turneris.

„Sundance“ festivalyje pristatyta juosta sulaukė įspūdingų reakcijų – filmas jau buvo išgirtas kritikų. „Tautos gimimas“, atrodo, pasirodė pačiu laiku, kuomet JAV dar labiau suintensyvėjo rasinės temos, ir tikrai nėra atsitiktinumas, kad filmas buvo pavadintas tuo pačiu pavadinimu, kaip ir prieš 100 metų sukurta garsioji D. W. Griffitho juosta, pagarsėjusi kaip bene labiausiai rasistinis visų laikų filmas.

„Tautos gimimas“ iškart susilaukė daug dėmesio ir iš didžiųjų studijų, kurios iškart varžėsi dėl to, kas gaus teisę platinti filmą pasauliniuose kino teatruose. Šią teisę išsikovojo kompanija „Fox Searchlight“, už teises į filmą sumokėjusi 17.5 mln. dolerių. Tai yra neabejotinas „Sundance“ rekordas, nukarūnavęs filmą „Mažoji mis“ (angl. „Little Miss Sunshine“), už kurį 2006 metais buvo sumokėta kiek daugiau nei 10 mln. dolerių.

Įdomu ir tai, kad „Fox Searchlight“ nebuvo stambiausias pasiūlymas, kurio sulaukė N. Parkeris. „Variety“ praneša, kad viešai neskelbiama kompanija už filmą buvo pasiryžusi sumokėti 20 mln. dolerių. Spėjama, kad ta kompanija buvo „Netflix“ ir N. Parkeris šio pasiūlymo atsisakė, nes norėjo filmą kuo ilgiau rodyti kino teatruose, o pagrindinė „Netflix“ motyvacija buvo kuo greičiau juostą patalpinti į jų internetinę platformą.

Galima neabejoti, kad apie „Tautos gimimą“ antroje šių metų pusėje girdėsime dar ne kartą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles