Belgijos kandidatas į Oskarus – debiutinis Luko Dhonto filmas „Mergaitė“

Belgijos kandidatas į Oskarus – debiutinis Luko Dhonto filmas „Mergaitė“

Pirmasis filmas ir pirmasis teikimas Oskarams – toks jauno belgų režisieriaus Luko Dhonto debiutas su juosta „Mergaitė“ (angl. „Girl“), kuri atstovaus savo šaliai geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

L. Dhonto debiutinis filmas „Mergaitė“ yra stiprus pasakojimas apie jaunos translytės merginos emocinę ir fizinę kovą pačioje transformacijos pradžioje. Jau dabar iš visų pusių apipilta įvairiais apdovanojimais, „Mergaitė“ ir toliau eina jau nebestebinamai sėkmingu keliu. Kanuose ši juosta tapo tikra sensacija – paralelinėje „Ypatingo žvilgsnio“ (pranc. „Un certain regard“) konkursinėje programoje „Mergaitė“ apdovanota Auksine kamera (pranc. Caméra d‘Or, prizas, teikiamas debiutuojantiems režisieriams), laimėjo FIPRESCI prizą bei Queer palmės apdovanojimą, už stulbinantį pasirodymą įvertintas pagrindinį vaidmenį atlikęs Victoras Polsteris. Vėliau filmas sėkmingai sukosi kituose tarptautiniuose festivaliuose ir iš reto jų grįžo tuščiomis. Juosta rodyta Karlovy Varuose, Paličiuje (geriausias filmas), Odesoje (geriausias aktorius), netrukus ją išvys San Sebastiano ir Toronto kino festivalių žiūrovai. Spalio 9 d. „Mergaitė“ pradės Gando festivalį.

„Mergaitė“ pateko tarp dešimties filmų, nominuotų Europos Parlamento LUX prizui, praėjusią savaitę paskelbta, kad šis filmas pretenduos į Europos kino apdovanojimus. Rudenį šis filmas pradedamas rodyti Belgijoje ir Prancūzijoje, „Mergaitę“ pamatys ir Lietuvos žiūrovai.

L. Dhonto „Mergaitė“ seka savo pirmtakų – Michaelio R. Roskamo „Lenktynininkė ir gangsteris“ (pranc. „Fidèle“), Robino Pronto „Ardėnai“ (pranc. „Les Ardennes“) ir Jaco Van Dormaelio „Naujausias testamentas“, 2016 m. patekusio į trumpąjį sąrašą – pėdomis. Nuo 1968 m. tarp nominantų pateko 7 belgų filmai, tarp jų – 1995 m. Gérard Corbiau „Kastratas Farinelis“ (pranc. „Farinelli“), 2012 m. Michaelio R. Roskamo „Galvijas“ (flam. „Rundskop“) ir 2014 m. Felixo Van Groeningeno „Lūžęs gyvenimo ratas“ (angl. „Broken circkle Breakdown“).

Ar kompanijos „Menuet“ prodiusuota „Mergaitė“ gali pasiekti tokį patį rezultatą kaip ir ankstesnis šios studijos projektas „Lūžęs gyvenimo ratas“? Bus matyti, bet tai būtų tikrai gražus finalinis akordas, kadangi jau prieš metu paskelbta apie šios kompanijos uždarymą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles