Leonardo DiCaprio ir Martinas Scorsese bendradarbiaus šeštą kartą

Leonardo DiCaprio ir Martinas Scorsese bendradarbiaus šeštą kartą

Sena Leonardo DiCaprio svajonė vaidinti serijinį žudiką pagaliau gali tapti tikrove, kadangi kino studija „Paramount“ sudarė įspūdingą sandorį įsigydama amerikiečių rašytojo Eriko Larseno knygos „Velnias Baltajame mieste: žmogžudystė, magija ir beprotybė mugėje, kuri pakeitė Ameriką“ (angl. „The Devil In The White City: Murder, Magic and Madness At The Fair That Changed Amreica“). Dėl teisių į šį projektą vyko didelis aukcionas, kuriame dalyvavo penkios kino studijos, o trys iš jų (kitos dvi buvo „Universal“ ir „Fox“) tarpusavyje varžėsi itin agresyviai, kol galiausiai „Paramount“ nurungė kitus konkurentus. Naujame projekte (jau šeštą kartą) vėl bendradarbiaus L. DiCaprio ir Martino Scorseses tandemas. Scenarijų rašys Billy Ray‘us.

L. DiCaprio šiame filme vaidins vieną žiauriausių serijinių žudikų Čikagos istorijoje, XIX a. Hanibalo Lekterio analogą. Šio vaidmens jis norėjo jau kurį laiką, bet tokia proga pasitaikė tik dabar, po to kai kino studijos „Warner Bros“ 2003 m. įsigytos autorinės teisės prieš mėnesį nustojo galioti. Kino studija, sukūrusi „Volstryto vilką“ (angl. „The Wolf of Wallstreet“), pelniusį penkias Oskaro nominacijas, nutraukė iki tol vykusias derybas (tarp jų ir su Scorsese bei DiCaprio). Tačiau galutinai išsprendus visas autorinių teisių peripetijas, projektas, panašu, vis tik išvys dienos šviesą.

L. DiCaprio vaidins gydytoją H. H. Holmesą, gudrų serijinį žudiką, kuris, kaip manoma, per 1893 m. Čikagoje vykusią Pasaulio prekybos mugę nužudė nuo 27 iki 200 žmonių. Holmesas pastatė Pasaulinės mugės viešbutį (angl. „World‘s Fair Hotel“), užeigą, tarp kurios sienų užgeso daugiau, ypač jaunų moterų, gyvybių, nei fikciniame Beitso motelyje (angl. „Bates Motel“), kuriame savo aukas daigojo Amerikos psichopatas Normanas Beitsas. Maniakas, pasinaudojęs žavesiu ir klasta, suviliodavo nieko neįtariančius svečius užsukti į savo viešbutį, kuris vėliau buvo pramintas „žmogžudysčių pilimi“, – šiurpų pastatą, kuriame buvo įrengta dujų kamera, krematoriumas ir preparavimo stalas, kur Holmes‘as nulupdavo savo nužudytas aukas ir skeletus parduodavo medikiniams ir moksliniams tyrimams.

Neatgailaujančio piktadario vaidmuo nėra visiškai tipiškas L. DiCaprio, tačiau aktorius kol kas puikiai susitvarko su visais rizikingais vaidmenimis savo karjeroje, įskaitant tokius filmus kaip jau minėtas M. Scorseses juosta „Volstryto vilkas“ bei naujas Alejandro González Iñárritu darbas „Prisikėlęs“ (angl. „The Revenant“).

Naujasis projektas bus jau šeštas kartas, kai L. DiCaprio bendradarbiaus su M. Scorsese – aktorius vaidino M. Scorsese‘s režisuotuose filmuose „Niujorko gaujos“ (angl. „Gangs of New York“, 2002 m.), „Aviatorius“ (angl. „Aviator“, 2004 m.), „Infiltruoti“ (angl. „The Departed“, 2006 m.), „Kuždesių sala“ (angl. „Shutter Island“, 2010 m.), „Volstryto vilkas“ (angl. „Wolf of the Wallstreet“, 2013 m.). Galima sakyti, kad toks tandemas yra abipusiai sėkmingas – M. Scorsese už „Niujorko gaujas“ ir „Volstryto vilką“ buvo nominuotas Oskarui, o už „Infiltruotus“ pelnė šį apdovanojimą; tuo tarpu L. DiCaprio vaidmenys Scorseses filmuose taip pat atnešė jau dvi Oskaro nominacijas – įvertinta aktoriaus vaidyba filmuose „Aviatorius“ ir „Volstryto vilkas“, tiesa išsvajotos statulėlės taip ir neteko paliesti. Tačiau galbūt šeštas kartas nemeluos?

O kol L. DiCaprio filmuojasi naujoje A. G. Iñárritu juostoje, M. Scorsese taip pat nesėdi rankų sudėjęs bei baigia istorinės dramos „Tyla“ (angl. „Silence“), kurioje vaidins Liamas Nelsonas, Andrew Garfieldas ir Adamas Driveris, filmavimo darbus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles