Labai europietiška Berlyno kino festivalio žiuri

Labai europietiška Berlyno kino festivalio žiuri

Jau kitą savaitę prasidėsiančio vieno didžiausių ir reikšmingiausių tarptautinių kino pasaulio įvykių – Berlyno kino festivalio – organizatoriai paskelbė tarptautinės žiuri, spręsiančios, kam atiteks 66-osios Berlinalės Auksinis ir Sidabriniai lokiai, sudėtį. Jau anksčiau buvo skelbta, kad Berlyno kino festivalio žiuri pirmininkaus amerikiečių aktorė Meryl Streep.

Tačiau paskelbus kitų šešių tarptautinės žiuri narių pavardes, paaiškėjo, kad M. Streep bus vienintelė „ne vietinė“. Visi kiti žiuri nariai yra Senojo žemyno atstovai. Kai kurie iš jų yra nuolatiniai šio festivalio dalyviai, pavyzdžiui vokiečių aktorius Larsas Eidingeris, festivalyje dalyvavęs 2009 m., 2012 ir 2015 m., atitinkamai pristatęs filmus „Visi kiti“ (vok. „Alle Anderen“, rež. Maren Ade), „Kas lieka“ (vok. „Was bleibt“, rež. Hans-Christian Schmid) ir „Prisiekusi skaistuolė“ (it. „Vergine giurata“, rež. Laura Bispuri). Aktorius taip pat žinomas iš 2014 m. Kanų kino festivalyje konkursinėje programoje pristatyto prancūzų režisieriaus Olivier Assayas filmo „Zils Marijos debesys“ (pranc. „Sils Maria“, 2014 m.).

Be M. Streep ir L. Eidingerio, Berlyno kino festivalio žiuri narė bus italų aktorė Alba Rohrwacher, paskutiniu metu matoma įvairių šalių filmuose, pristatomuose visuose didžiausiuose tarptautiniuose festivaliuose, įskaitant ir Berlyną. Nuo 2009 m., kai buvo pakviesta dalyvauti kaip kylanti žvaigždė, į Berlyną jis sugrįžo dar keletą kartų, su tokiais filmais kaip „Ko aš daugiau noriu“ (it. „Cosa voglio di più, rež. Silvio Soldini) ir „Laimė“ (vok. „Glück“, rež. Doris Dörrie), kuriems buvo skirti specialūs seansai, o pernai metais ją, kaip ir jau minėtą L. Eidingerį, buvo galima išvysti albanų filme „Prisiekusi skaistuolė“.

Britų aktorius Clive‘as Owenas, vaidinantis tiek autoriniame, tiek į plačiąją auditoriją orientuotuose filmuose, dirbęs su tokias režisieriais kaip Robertas Altmanas, Alfonso Cuarónas ir Spike‘as Lee, yra taipogi puikiai pažįstamas Berlyno kino festivalyje: 2009 m. jį buvo galima išvysti festivalį atidariusiame filme „International“ (angl. „The International“), režisuotame Tomo Tykwerio, o 2012 m. – James‘o Marsho filme „Šešėlių šokėja“ (angl. „Shadow Dancer“), pristatytame nekonkursinėje programoje.

Lenkė Małgorzata Szumowska, vienintelė žiuri narė, reprezentuosianti režisierius, į Berlyno kino festivalio programą „Panorama“ buvo kviesta du kartus: 2004 m. ji dalyvavo su filmu „Nepažįstama“ (lenk. „Ono“), o 2012 m. juosta „Jos“ (pranc. „Elles“), kurioje vaidino prancūzų aktorė Juliette Binoche buvo rodoma per festivalio atidarymą. 2013 m. su filmu „Vardan…“ (lenk. „W imie…“) ji pirmą kartą dalyvavo konkursinėje programoje ir pelnė Teddy apdovanojimą, o pernai metais jos komiška drama „Kūnas“ (lenk. „Cialo“) apdovanota Sidabriniu lokiu už geriausią režisūrą.

Kiti du šiemetinės Berlyno kino festivalio žiuri nariai yra prestižiniams leidiniams atstovausiantys žurnalistai – britas Nickas Jamesas reprezentuos kritikus, o prancūzė Brigitte Lacombe – fotografus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles