Į Kinijos kino teatrus atkeliavo pirmieji „Žvaigždžių karai“

Į Kinijos kino teatrus atkeliavo pirmieji „Žvaigždžių karai“

Dažnai taip nutinka, kad filmai į kino teatrus atkeliauja kiek vėliau, nei vyksta pasaulinės premjeros. Jei taip atvirai, žmonės lieka nepatenkinti, jei filmo reikia laukti vieną ar kelis mėnesius. O kaip reiktų reaguoti, jei filmas tavo šalį pasiektų po beveik 40 metų? Taip nutiko Kinijoje, kuri pirmąjį „Žvaigždžių karų“ filmą „Žvaigždžių karai: IV epizodas – Nauja viltis“ (angl. „Star Wars: Episode IV – New Hope“) tik dabar parodė Kinijos kino teatruose.

Dabar neįsivaizduojama, kaip kurti didžiulį blokbasterį be galimybės parodyti jo Kinijoje, tačiau pats pirmasis filmas apie „Žvaigždžių karus“ ir gyvenimą kažkur toli toli galaktikoje iki šiol Kinijos dar nebuvo pasiekęs. Teoriškai. Šanchajuje vykusios premjeros metu visi bilietai buvo išpirkti akimirksniu, o dauguma žiūrovų į salę atėjo su filmo reklaminiais marškinėliais ar Darto Veiderio kostiumais. Filmas buvo rodomas Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje.

Po seanso išėję žmonės liko ganėtinai patenkinti. „Patys veikėjai gana silpni, pagrindinė aktorė negraži, pagrindinis veikėjas nepatrauklus, o veiksmas atrodo lyg vaikų peštynės 1977 metais. Nepaisant to, specialieji efektai tiesiog atima žadą“, – teigė vienas premjeros dalyvių Xiaosi Buxiang.

Žinoma, nereikia būti labai naiviems. Piratinės filmo kopijos Kinijoje pardavinėjamos jau ne vienerius metus, tačiau faktas, kad filmas iki tokios galingos šalies keliavo beveik 40 metų tikrai stebina. Labai tikėtina, kad prie šio įvykio prisidėjo ir naujausios filmo dalies „Žvaigždžių karai: galia nubunda“ (angl. „Star Wars: The Force Awakens“) režisierius J.J. Abramsas. Jo „telegrama“ pasirodė ekrane prieš pat filmo seansą. Gali būti, kad filmas taip ir nebūtų pasiekęs Kinijos kino teatrų, jei šiais metais neišeitų labai labai labai brangus visos istorijos tęsinys, kuris be Kinijos rinkos, preliminariai, uždirbtų 300 milijonais dolerių mažiau.

Taip pat skaitykite

Komentarai

  1. lile / 2015 liepos 19

    :O