Šiemetinio Kanų kino festivalio žiuri pirmininkaus George‘as Milleris

Šiemetinio Kanų kino festivalio žiuri pirmininkaus George‘as Milleris

Pirmą kartą prestižiškiausio kino festivalio komisijai pirmininkaus australas. Juo tapo režisierius George‘as Milleris, vadovausiantis šiemet jau 69-ąjį kartą vyksiančio Kanų kino festivalio tarptautinei žiuri. Festivalis vyks gegužės 11 – 22 d. G. Milleris žiuri pirmininko kėdę perima iš pernai šias pareigas ėjusių režisierių amerikiečių brolių Joelio ir Ethano Coenų. Įdomu ir tai, kad australas George‘as Milleris per visą istoriją yra tik antrasis Kanų kino festivalio žiuri pirmininkas iš Pietų pusrutulio – pirmąją tapo 2014 m. festivalio žiuri pirmininkavusi Naujosios Zelandijos režisierė Jane Campion, žinoma kaip filmų „Pianinas“ (angl. „The Piano“, 1993 m.) ir „Švytinti žvaigždė“ (angl. „The Brigzt Star“, 2009 m.) kūrėja.

Pernai G. Milleris sužavėjo Kanų kino festivalio publiką naujam gyvenimui prikeltu filmu „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ (angl. „Mad Max: Fury Road“), kuris buvo pristatytas nekonkursinėje festivalio programoje. Šiuo metu juosta, ketvirtą kartą į kino ekranus sugrąžinusi kultinės serijos personažą Maksą Rokantanskį ir jo apokaliptinį pasaulį, yra nominuota 10-iai Oskarų, įskaitant ir geriausio filmo bei geriausio režisieriaus kategorijas. Pirmą kartą pašėlęs Maksas kino ekranuose pasirodė dar 1979 m.

Be nuotykinio, veiksmo ir mokslinės fantastikos žanro, kurie susipina viename iš populiariausių 2015 m. filmų, G. Milleris taip pat yra sukūręs fantastinę komediją „Ystviko raganos“ (angl. „The Witches of Eastwick, 1987 m.), melodramą „Lorenco“ (angl. „Lorenzo‘s Oil“, 1992 m.), už kurios scenarijų buvo nominuotas Oskarui, ir netgi animacinį filmą „Linksmosios pėdutės“ (angl. „Happy Feet“, 2006 m.), kuris 2007 m. buvo pripažintas geriausiu animaciniu filmu ir apdovanotas Oskaru. 1996 m. jo prodiusuotas filmas „Mažylis“ (angl. „Babe“, 1995 m.), apie paršiuką, tapusį aviganiu, buvo nominuotas Oskarui geriausio filmo kategorijoje, o pats G. Milleris atitinkamai buvo nominuotas už geriausią scenarijų.

Naujieną, kad pirmininkaus Kanų kino festivalio žiuri, G. Milleris pakomentavo savo stiliumi: „Tai didžiulis malonumas! Atsidurti istorinio festivalio, atrandančio pasaulinio kino brangakmenius, valandų valandas aistringai ginčytis su kitais žiuri nariais – tai didelė garbė. Nė už ką pasaulyje šito nepraleisiu!“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles