Charlotte‘s Rampling nuomone, Oskarų boikotas yra rasizmas prieš baltaodžius

Charlotte‘s Rampling nuomone, Oskarų boikotas yra rasizmas prieš baltaodžius

Antrus metus iš eilės į pagrindines Oskarų nominantų kategorijas JAV kino meno ir mokslo akademijai neįtraukus nei vieno juodaodžio aktoriaus ir režisieriaus, šiemet dėl to kilo audringa polemika.

Režisieriui Spike‘ui Lee ir aktorei Jadai Pinkett – Smith pareiškus, kad boikotuos šiemetinę apdovanojimų teikimo ceremoniją, pačiai Oskarus teikiančiai Akademijai pripažinus, kad 2016 m. nominantų pasirinkimas stokoja įvairovės, aktoriui George‘ui Clooney‘iui sukritikavus kino industriją, į, jos manymu, dirbtinę polemiką, įsijungė britų aktorė, šiemetinė Oskarų nominantė Charlotte Rampling.

„Tai yra rasizmas prieš baltaodžius“, pareiškė aktorė, nominuota Oskarui už vaidmenį režisieriaus Andrew Haigh‘aus filme „45 metai“ (angl. „45 Years“). „Galbūt juodaodžiai aktoriai nenusipelnė atsidurti galutiniuose sąrašuose“ viešai svarstė ji.

„Kam reikia klasifikuoti žmones? Mes gyvename valstybėse, kur tai yra daugiau ar mažiau priimtina. Tačiau visada susiduriame su problema „jis ne toks gražus“, „jis per didelis“, „jis pernelyg juodas“. Visada atsiranda tas „per daug“. Taigi, mes tai klasifikuosime iki tokio lygio, kad visur sudarysime daugybę mikroskopinių mažumų?“ savo argumentus dėstė C. Rampling, oponuodama S. Lee pasiūlytai privalomos kvotos mažumoms amerikietiškame kine idėjai.
Į žurnalisto klausimą, „Ar faktas, kad jie patys jaučiasi kaip mažuma, jums nieko nesako“, C. Rampling apsiribojo lakoniška replika: „Be komentarų“.

Oskarų teikimo ceremonija vyks vasario 28 d. Los Andžele, JAV.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles