Kodėl Jimas Jarmuschas nėra matęs „Žvaigždžių karų“

Kodėl Jimas Jarmuschas nėra matęs „Žvaigždžių karų“

Kai dėl legendinės epopėjos visas pasaulis eina iš proto jau beveik keturiasdešimt metų, vis tik atsiranda žmonių, kurie nėra matę nė vieno šios serijos filmo. Dar labiau stebina tas faktas, kai kalbame ne apie ką nors kitą, o apie žinomą kino pasaulio atstovą. Amerikietis režisierius Jimas Jarmuschas, Kanų kino festivalio pagrindinėje konkursinėje programoje pristatantis savo naujausią darbą „Petersonas“ (angl. „Paterson“), kuris sulaukė gana šilto sutikimo, spaudos atstovams prisipažino, kad iki šiol nėra matęs nei vieno „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) filmo.

Lyg šio paties fakto būtų maža, priminsime, kad pagrindinį vaidmenį naujausiame J. Jarmuscho filme atlieka ne kas kitas, o Adamas Driveris, septintajame „Žvaigždžių karų“ epizode „Gali nubunda“ (angl. „Star Wars; epizode VII – The Force Awakens“, 2015 m.) vaidinantis pagrindinį blogiuką Kailo Reną. Tiesa, J. Jarmuscho filme jam netenka švaistytis šviesos kardu – čia jis įkūnija autobuso vairuotoją, laisvu laiku rašantį poeziją.

„Nežinau, ar čia dėl to, kad esu užkietėjęs pankas, tačiau noriu atgulti į kapą taip ir nepamatęs „Žvaigždžių karų“. Be to, aš taip pat nesu matęs ir „Vėjo nublokštų“ (angl. „Gone with the Wind“, 1939 m.)“, prisipažino režisierius.

Tačiau nereikia susidaryti klaidingo įspūdžio, kad juostų „Negyvėlis“ (angl. „Dead Man“, 1995 m.) ir „Išgyvena tik mylintys“ (angl. „Only Lovers Left Alive“, 2013 m.) kūrėjas nekenčia didžiosios kino klasikos. „Mačiau šimtus klasikinių filmų. Esu tikras kino hipsteris. Tačiau stengiuosi vengti tų filmų, kurie per dažnai yra kišami į akis“, pridėjo J. Jarmuschas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles