Kanų „Ypatingo žvilgsnio“ programoje nugalėjo suomio filmas

Kanų „Ypatingo žvilgsnio“ programoje nugalėjo suomio filmas

Debiutinis suomių režisieriaus Juho Kuosmaneno ilgametražis filmas „Besišypsantis vyras“ (suom. „Hymyilevä mies“) pripažintas geriausiu 69-ojo tarptautinio Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“ (pranc. „Un Certain Regard“). Filmas sukurtas bendradarbiaujant su Švedija ir Vokietija.

„Ypatingo žvilgsnio“ programos žiuri prizas paskirtas japonų filmui „Atsistokite ant slenksčio“ (jap. „Fuchi ni tatsu“), kurį režisavo Kôji Fukada. Prizas už geriausią režisūrą atiteko amerikiečiui Mattui Rossui už filmą „Kapitonas Fantastiškasis“ (angl. „Captain Fantastic“) – beje, tai tik antrasis ilgametražis šio režisieriaus darbas.

Apdovanojimą už geriausią scenarijų pelnė prancūzės Delphine ir Muriel Coulin už filmą „Pamatyti šalį“ – seserys ne tik rašė šio filmo scenarijų, bet ir režisavo. Tai antrasis šio seserų dueto ilgametražis filmas.

„Ypatingo žvilgsnio“ specialusis žiuri prizas atiteko animaciniam filmui „Raudonasis vėžlys“. Tai yra pirmasis ilgametražis belgų kilmės britų režisieriaus Michaelio Dudoko de Wito filmas.

Pagrindinės konkursinės programos laureatai paaiškės sekmadienio vakarą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles